похід по Кенії

 

26 лютого -10 березня 2022 року

  

Що треба знати про цю подорож?

1. Подорож складається з трьої частин - трекінгу в горах, фотосафарі в саванні, відпочинку на океані.

2. Похід не простий. Сафарі і океан не вимагають якоїсь підготовки, але для гірської частини потрібно мати гарну фізичну форму.

2. Наш маршрут проходить через екваторіальний ліс, гірську саванну, піднімається на холодне високогір'я, і знову спускається в ліс. Часом буде спекотно, часом холодно, часом важко. Ця мандрівка - не екскурсійний тур, а справжній похід;

3. Весь маршрут в горах - трекінговий. Складність - трохи вище від середньої, з щоденними перепадами висот 600-800м. Для проходження маршруту не потрібно використовувати спеціального спорядження: мотузок, карабінів, і т.д. Маршрут від початку до кінця проходиться своїми ногами.

Складність полягає:

а) у великих наборах висоти (інколи до 800м. за ходовий день);

б) Найвища точка нашого треку сягатиме відмітки 4985м. тис. м. над рівнем моря (так так, це не помилка, майже 5 тис.м. над рівнем моря). На цій висоті вже може дуже сильно відчуватись дія гірської хвороби. Найвища ночівля на висоті 4650м.;

в) на маршруті трапляються затяжні круті схили, які можуть втомити навіть підготовлених походників;

в) можливі великі перепади температури, від спеки на нижньому ярусі, до мінусових температур на трьох висотних ночівлях;

4. Маршрут напівавтономний. Це означає, що на треку ми не будемо проходити населених пунктів, крім стартової і фінішної точок. Запас провізії на дні 2-7 несемо в рюкзаках. Це не багато. Передумати продовжувати похід і зійти з маршруту буде проблематично.

 

Якщо важко уявити, що таке мандрівка в Кенію - дивись розповідь про нашу розвідувальну експедицію.

 

 

План подорожі:

День 1 (субота, 26 лютого):
Збір в Найробі. Протягом дня кожен турист має прибути до столиці Кенії, бо наступного ранку у нас виїзд.
Ночівля в готелі в Найробі
День 2:
Ранковий переїзд до Національного парку "Гора Кенія", вихід на маршрут. Сьогодні ми ще в зоні лісів та африканської савани, здалеку милуємось засніженими вершинами гори Кенія. Перший день - без переходів. Доїжджаємо, ставимо табір, відпочиваємо.
Ночівля в наметах на маршруті. Висота ночівлі: 2900м.
День 3:
Перехід до озера Еліс.
Перехід довгий, та набір висоти не великий. Поступово втягуємось в ритм.
День 4:
Перехід до озера Майклсон. Потрапляємо в дивовижний світ Кенійського високогір'я. Зупиняємось в місці фантастичної краси.
Висота ночівлі - 4000м.
День 5:
Акліматизаційний день. Гуляємо по високогір'ї, відпочиваємо перед завтрашнім набором висоти, влаштовуємо фотосесії на фоні пейзажів "загубленого світу". Робимо невеликий акліматизаційний підйом до озер на Храмовій Стіні.
День 6:
Підйом до озера Сімба.
Перехід короткий, на кілька годин, але зі стрімким набором висоти.
Висота ночівлі - 4650м.
День 7:
Ранковий штурм вершини, зустріч світанку на піку Ленана (4985м.). Після сніданку - спуск в напрямку іншого виходу з парку. Сьогодні зупиняємось в обід, і відпочиваємо після нічного ривка на вершину.
Ночівля на висоті 4200м.
День 8:
Ранній підйом, перехід до виходу з Парку, переїзд в Найробі.
Ночівля в готелі. (якщо до того часу буде відмінено комендантську годину, можливий переїзд до МасаїМара)
День 9:
Переїзд до Національного парку "Массаї Мара", який є кенійською частиною великих рівнин Серенгеті. Власне національний парк "Серенгеті", територія якого охоплює лише частину цих рівнин, знаходиться в Танзанії, і тільки багатокілометрова пряма лінія державного кордону розділяє національні парки Серенгеті та Массаї Мара.
День 10:
Фотосафарі. Після сафарі - переїзд в Найробі.
Ночівля в готелі. Або вечірній переліт в Момбасу.
День 11:
З самого ранку летимо до Момбаси, якщо не прилетіли сюди вечірнім рейсом. Далі їдемо на океан. Якщо вилітаємо вранці, то можемо вже о 10 годині бути на океані. Заселяємось на віллу, відпочиваємо, купаємось. Сьогодні вільний пляжний день.
День 12:
Орендуємо кораблик, і їдемо пірнати на кораловий риф. Потім їдемо на руїни Геди.
День 13:
Маємо ще пів дня відпочинку на океані. Вечірніми рейсами летимо до Найробі
День 14 (10 березня):
Цей день залежить від того, які квитки додому у нас будуть. Можна летіти додому в ніч на 10/03.

Важливо: не купуйте авіаквитки, не порадившись з нами! Ми підберемо всі авіарейси так, щоб зробити мандрівку комфортною, і щоб встигнути з усіма внутрішніми переїздами. Купуйте квитки тільки ан сайті авіакомпаній, після узгодження з нами!

 

Платіж учасника становить 590$. З цієї суми оплачується:
    - Харчування в поході, під час трекінгу, та їжа з собою під під час сафарі. Виключення - харчування під час перебування в Найробі, придорожні забігайлівки під час переїздів, ресторанчики на океані. Там використаємо нагоду спробувати місцевої кухні.
    - Страховий поліс, який включає трекінг на висотах до 5 тис.м.;
    - Робота гіда клубу "Гиля Гуси" на трекінговому маршруті;
    - Газові балони;
    - Групова аптечка;
    - Клубне спорядження: пальники, джет бойли, казанки;
    - Використання індивідуального клубного спорядження: спального мішка, ультралегкого намету (1-2-3 місця), каремату, трекінгових палиць;
    - Пошук і бронювання житла в Найробі. Житло оплачується окремо;
    - Бронювання і реєстрація в кемпінгу в Нац.Парку "Масаї Мара". Проживання оплачуєтсья окремо;
    - Організація трансферів: Найробі - гори, гори - Масаї Мара, Масаї-Мара - Найробі. Проїзд оплачується окремо;
    - Бронювання джипів та домовленості з гідами для фотосафарі. Фотосафарі оплачується окремо;
    - Пошук та бронювання житла на узбережжі океану. Житло оплачується окремо;

Додаткові витрати:
    - Авіаквитки (купуючи квитки завчасно, переліт в дві сторони з багажем обійдеться в 19-20 тис.грн. ближче до вильоту ціна може сягати 800-900$ в дві сторони);
    - Проживання в готелі в Найробі (мінімум дві ночі). Ціни 2-місних номерів в бюджетних, але відносно нормальних готелях, від 20$./ніч;
    - Основні витрати в Кенії: оплата за кожен день перебування в Нац. Парках (білет для іноземців), кемпінговий збір, оренда джипів для фото-сафарі, кемпінги в Нац.Парку, екскурсія з місцевим гідом в селище масаї, трансфери, внутрішній переліт або поїзд, житло на океані, оренда човна, супроводжуючі гіди в Нац.парках. Разом виходить близько 700$. Ця сума вирахувана з невеликим запасом, і остаточні витрати залежатимуть від кількості учасників в групі, та від цін, актуальних на час нашого походу. Загалом, основні витрати мають бути трохи меншими.
    - Особисті витрати в Кенії та під час перельоту: перекуси в аеропортах, сувеніри, ресторанчики в Найробі, і т.д.
    - Чайові місцевим помічникам - гідам на сафарі, водіям, і т.д. Це неодмінний пункт витрат, але суми тут не великі.

 

З приводу участі звертайтесь:
телефон, Viber, Telegram - 050 229 74 71 (Юлія)
mail: gyliagusy@gmail.com

додавайся до учасників походу в Facebook

Також ми можемо організувати такий похід для групи НА ЗАМОВЛЕННЯ :)

А Ви можете ПОДАРУВАТИ СЕРИФІКАТ на участь в цьому поході!

 

В національних парках, які ми відвідаємо, водиться багато всім відомих африканських тварин - слони, гіпопотами, леви, буйволи, крокодили, та ін. Власне трекінг плануєтсья тільки в одному Національному парку - "Гора Кенія". Там є тваринии, але їх кількість на квадратний кілометр значно менша ніж в "Массаї Мара". Ми бачили там зебр, буйволів, мавп, але здалеку, та під час переїздів, і ніякої загрози від них не було. Там влаштовують походи, і тварини традиційно тримаються подалі від туристичних стежок. Вища ймовірність зустріти бабуїнів, антилоп, та різну дрібноту. А от в Нац. парку "Массаї Мара" ми гарантовано побачимо тварин в природньому середовищі їх проживання під час фотосафарі. Але там будемо пересуватись тіьльки на джипах. Кількість тварин там просто колосальна, але фотосафарі вважається безпечною розвагою. Якщо дуже боїтесь тварин - залишайтесь вдома :)


    1. Дана поїздка - не прогулянки і не екскурсійний тур. Основна частина поїздки - це саме похід, з проживанням в наметах, рюкзаком, і підйомами в гори, до висоти майже 5 тис.м.! Часом буде важко. Основна складність полягає не в технічності маршруту, а в висотах, на яких проходить наш трек. В "найвищі" дні може висльно відчуватись дія гірської хвороби.
    2. Головна вершина на нашому маршруті - пік Ленана. Це одна лиш одна з вершин гори Кенія, третьої за висотою гори Африки. Перші дві вершини мають висоту понад 5 тис.м., і є технічно складними. Трекінговий маршрут існує тільки на пік Ленана, висотою 4985м. Загалом, весь наш маршрут трекінговий, і для його проходження не потрібно використовувати спеціального спорядження: мотузок, карабінів, і т.д. Все, від початку до кінця, проходиться своїми ногами.
    3. Ціни на туристичні послуги, кивтки, і т.д для іноземців в Кенії значно вищі, ніж для місцевих. Саме ці квитки і становитимуть основну долю витрат на місці. Проте, в Кенії немає обов'язкових нав'язаних туристчних правил для викачування грошей, як в багатьох інших країнах Африки. Тобто, тут не треба наймати портерів, гідів, кухарів, охоронців, і йти в похід з цілим караваном помічників. 
    4. Похід напівавтономний. Це означає, що під час трекінгу ми не будемо проходити населених пунктів, крім стартової і фінішної точок. Запас провізії тільки на 2-7 дні несемо в рюкзаках. Друга частина - фотосафарі. Там ми катаємось на джипах. Третя частина - океан, там ми відпочиваємо.
    5. В обох національних парках, де ми будемо, водиться багато тварин - слони, гіпопотами, леви, буйволи, та ін. Проте, це не заважає туристам влаштовувати походи. Ми бачили там багато тварин здалеку, та загрози від них було. 90% тварин, що ми опбачимо, будуть під час фотосафарі.
 

При в’їзді до Кенії з України немає вимоги щодо пред’явлення сертифікатів щеплення від інфекційних хвороб. Однак, на практиці, офіцери міграційної служби можуть перевіряти наявність у іноземців сертифікату про вакцинацію від жовтої лихоманки, у разі слідування до/з країни ендемічного ризику. Хоча, для в’їзду до Кенії вакцинація проти жовтої лихоманки не є обов’язковою і місцевим законодавством не передбачена. Це означає, що варто все ж таки вакцинуватись і мати про собі сертифікат.
Міністерство охорони здоров'я України також рекомендує зробити щеплення від жовтої лихоманки пр поїздці до Кенії. Щеплення варто робити раніше, як за 10 днів до в'їзду. Зауважте, що щеплення не короткострокове, а зберігає ефективність протягом 10 років, що дозволить в майбутньому відвідувати ряд африканських та ін. країн.

Щодо малярії, то някого профілактичного курсу таблеток чи щеплення не потрібно. Ми будемо переважно в тих регіонах, де малярії немає зовсім. Ймовірність заразитись там дуже низька. Крім того, у нас будуть ліки, які треба прийати вже після зараження.

Загалом, в Кенії майже однокова температура протягом всього року, оскільки країна знаходиться на екваторі. В квітні-травні в Кенії великий сезон дощів, в листопаді - малий сезон. В цей час йдуть тропічні зливи, і в горах робити нічого. В будь-який інший час сміливо можна йти в похід будь-якими маршрутами.

Температура внизу, в зоні саванни,  в грудня перевищувтаиме +30. На океані буде ще спекотніше. В горах буде прохолодніше - від +20 на старті, до нічних мінусових температур на висотних стоянках. На вершині гори Ленана, яка буде найвищою точкою нашого маршруту, температура опускається до -5-10 за цельсієм.  Отже, в цей похід крім купальника і панами, треба мати ультралегкий пухових, легку шапку, і фліску.

Для в'їзду в Кенію громаданам України потрібна віза. Для її отримання заповняється анкета, після розгляду якої віза скачується з сайту.
Зауважте! Кенія запровадила нову форму звернення щодо отримання в’їзної кенійської візи. Відтепер отримати візу на місці не можливо.
При потребі ми допоможемо із реєстрацією та заповненням заявки!
Просимо врахувати, що процес отримання візи триває до одного тижня та видача візи не гарантує в’їзд до країни. Хоча відмовляють в отриманні туристичної візи вкрай рідко. Нашим туристамі відмов не було. В будь-якому разі, заявку потрібно подати завчасно.
Після прибуття до Кенії, в аеропорту необхідно пред’явити:
1) паспорт, дійсний на момент в'їзду не менше ніж шість місяців;
2) роздруковану електронну візу;
3) бронювання готелю та туристичний маршрут, якщо візит здійснюється з метою туризму;
4) страховий поліс;
Ми надамо всім учасникам детальний маршршут, з вказаними місцями ночівлі на кожен день, з усіма бронюваннями готелів та кемпінгів.
Ми зробимо всім учасникам відповідну страховку;

Під час пандемії COVID-19 для в'їзду також необхідно мати негативний тест.

Зауважте! Подорожуючим може бути відмовлено у посадці на борт літака до Кенії та заборонено в’їзд в країну, якщо іноземець не матиме при собі друкованої копії електронної візи.

Так, ми допоможемо з квитками, при потребі можемо навіть купити їх всім туристам з нашої групи. Всі зареєстровані в похід туристи отримують інформаційну розсилку на тему квитків. Коли в продажу будуть хороші авіаквитки, ми всіх сповістимо, і при потребі допоможемо з придбанням.

Авіаквитки купувати рекомендується якомога раніше. За кілька місяців до відльоту вартість може бути значно нижчою, ніж за кілька тижнів. Тому, якщо Ви точно плануєте взяти участь в поході, не затягуйте з авіаквитками,: вчасно їх купивши, Ви можете заощадити кілька тисяч грн.

Загалом, переліт з України до Кенії коштуватиме 600-650$, якщо придбати квитки завчасно, та 800-900$, якщо купувати перед вильотом.

Для попереднього бронювання місця Ви можете зателефонувати на номер 0501798805, або написати в Facebook. Але якщо точно вирішили взяти участь в поході, необхідно зареєструватись нижче на цій сторінці, через google-форму. Реєструючись, вказуйте посилання на Вашу сторінку в Facebook, якщо Ви там зареєстровані, адже це суттєво спростить комунікацію в процесі підготовки до походу. Після реєстрації Ви будете отримувати всю важливу організаційну інформацію стосовно походу.

ОСТАТОЧНО за учасником місце бронюється після РЕЄСТРАЦІЇ та ОПЛАТИ 30%. За туристами, які просто цікавились походом, місце не бронюється. Це пов'язано з тим, що свій інтерес до кожного походу проявляють десятки, а інколи навіть сотні людей, але білше 90% з них відсівається. Саме тому, щоб не виникало непорозумінь та збоїв в підготовці, ми просимо реєструватись та робити передплату.

Для бронювання місця робиться передплата в сумі 100$. Передплату можна зробити в гривнях, по курсу, актуальному на момент здійснення платежу. Нижче Ви знайдете реквізити. Бронювати місце можна в той момент, як Ви точно вирішили взяти участь в поході, і дочитали цю інструкцію.

Повна оплата робиться при зустрічі з гідом, в перший день походу, виключно в доларах або євро, готівкою. За бажанням, повну оплату можна зробити завчасно, коли бронюєте місце. В такому разі кошти перераховуються в гривнях, по курсу, актуальному на момент здійснення платежу.

При відмові від участі за 30 днів (і більше) до походу, передплата повертається в повному розмірі, або може перенестись на бронювання місця в будь-якому іншому поході.

При відмові менше як за 30 днів до походу, передплата не повертається, але в повному розмірі може перенестись на бронювання місця в будь-якому іншому поході.

При відмові менше як за 14 днів до походу, передплата не переноситься і не повертається, оскільки ми вже понесли витрати конкретно на цей похід, з врахуванням Вашої участі. Кошти повертаються тільки у випадку, коли Вас є ким замінити. Якщо Ви пропонуєте когось замість себе, або у нас є туристи "в черзі", які встигають придбати квитки і зібратись в похід - передплата повертається, або переноситься на інший похід.

При відмові після того, як набір групи закрито - передплата не повертається, крім випадків, коли Вас є ким замінити. Про закриття групи ми сповіщаємо всіх зареєстрованих листом на ел. пошту, вказану при реєстрації. Також на сторінці турклубу "Гиля Гуси" в Facebook робиться публікація про закриття набору в групу. Набір закривається, коли є достатня кількість учасників, які забронювали місце. Зауважте: в різні походи закриття набору відбувається в різний термін, інколи це трапляється за кілька місяців, інколи за тиждень до старту. Якщо набір закрито завчасно, (наприклад, за 30 днів до старту) - це означає, що всім туристам, які реєструються після Вас, буде відмовлено в участі. Якщо Ви відмовляєтесь вже після закриття набору, а іншим туристам ми вже відмовили, і замінити Вас не можемо - передплата не повертається.

При відмові від участі вже під час походу - кошти не повертаються.

Якщо Ви зареєструвались на сайті завчасно (навіть за рік до походу), але не зробили передплату, і хтось вніс передплату раніше, забронювавши останнє місце - то це місце дістається туристам, які зробили передплату.

З досвіду попереднього походу, витрати на людину склали приблизно 2100-2300$ Детальніше про витрати:

Платіж учасника становить 590$. З цієї суми оплачується:
    - Харчування в поході, під час трекінгу, та їжа з собою під під час сафарі. Виключення - харчування під час перебування в Найробі, придорожні забігайлівки під час переїздів, ресторанчики на океані. Там використаємо нагоду спробувати місцевої кухні.
    - Страховий поліс, який включає трекінг на висотах до 5 тис.м.;
    - Робота гіда клубу "Гиля Гуси" на трекінговому маршруті;
    - Газові балони;
    - Групова аптечка;
    - Клубне спорядження: пальники, джет бойли, казанки;
    - Використання індивідуального клубного спорядження: спального мішка, ультралегкого намету (1-2-3 місця), каремату, трекінгових палиць;
    - Пошук і бронювання житла в Найробі. Житло оплачується окремо;
    - Бронювання і реєстрація в кемпінгу в Нац.Парку "Масаї Мара". Проживання оплачуєтсья окремо;
    - Організація трансферів: Найробі - гори, гори - Масаї Мара, Масаї-Мара - Найробі. Проїзд оплачується окремо;
    - Бронювання джипів та домовленості з гідами для фотосафарі. Фотосафарі оплачується окремо;
    - Пошук та бронювання житла на узбережжі океану. Житло оплачується окремо;

Додаткові витрати:
    - Авіаквитки (купуючи квитки завчасно, переліт в дві сторони з багажем обійдеться в 600-700$, ближче до вильоту ціна може сягати 800-900$ в дві сторони);
    - Проживання в готелі в Найробі (мінімум дві ночі). Ціни 2-місних номерів в бюджетних, але відносно нормальних готелях, від 20$./ніч;
    - Основні витрати в Кенії: оплата за кожен день перебування в Нац. Парках (білет для іноземців), кемпінговий збір, оренда джипів для фото-сафарі, кемпінги в Нац.Парку, екскурсія з місцевим гідом в селище масаї, трансфери, внутрішній переліт або поїзд, житло на океані, оренда човна, супроводжуючі гіди в Нац.парках. Разом виходить близько 700$. Ця сума вирахувана з невеликим запасом, і остаточні витрати залежатимуть від кількості учасників в групі, та від цін, актуальних на час нашого походу. Загалом, основні витрати мають бути трохи меншими.
    - Особисті витрати в Кенії та під час перельоту: перекуси в аеропортах, сувеніри, ресторанчики в Найробі, і т.д.
    - Чайові місцевим помічникам - гідам на сафарі, водіям, і т.д. Це неодмінний пункт витрат, але суми тут не великі.

     Одяг і взуття:
Звуважте! Хоч ми йдемо в Африку, частина маршруту буде проходити високогір'ям, де можливі мінусові температури, опади, сильний вітер. Інша частина маршруту - в спекотній саванні. Тому одяг потрібен і для спеки, і для холоду.
 - легка футболка з довгим рукавом, для захисту від сонця.
 - Комплект термобілизни, для холодних ранків/вечорів та сну на висотних ночівлях. Легку термокофту можна використовувати як від сонця, так і вночі, в комплекті з термоштанами.
 - Флісова кофта. Не рекомендується брати кофти з котону або шерсті; Важливо щоб Ваша фліска легко "влазила" під куртку, і щоб Ви почувались комфортно, одягнувши все разом;
 - ультралегкий пуховик, для використання вранці/ввечорі на висотних ночівлях, та під час штурму вершини.
 - Спортивна штормова куртка, від дощу та вітру. Ймовірність потрапити під дощ в наш сезон дуже мала, але вітряна погода гарантовано буде на великих висотах;
 - легкі ходові штани + штормові штани, від вітру і дощу;
 - Легке трекінгове взуття + запасні кросівки. В цьому поході наявність запасного взуття є обов'язковим. Зауважте, що деякі відрізки маршруту будуть проходити кам'янистими стежками і сипухами. Ваще взуття має підійти для таких стежок;
 - Запасні шкарпетки і нижня білизна, з розрахунку на весь похід;  
 - Легка шапка може знадобитись вечорами на високогір'ї;
 - Легкі резинові тапки/крокси (щоб ходити в таборі);  
 - Головний убір від сонця. Найкращий варіант - панама з широкими полями, яка закриє і обличчя, і шию;
 - Окуляри від сонця (за бажанням);
Не беріть з собою одяг, який не підходить для того щоб одягнути в поході!

    Посуд: ложка (вилка не потрібна), тарілка (легка металева, або з міцного пластику), чашка (металева, або пластикова). Керамічний посуд в походах не використовується. Якщо маєте термос – обов’язково візьміть;
    Спальний мішок для сезону весна/осінь. В такому спальнику може буте спекотно на нижньому ярусі, але комфортно на високогір'ї;
    Похідний рюкзак, мінімум на 50 л., щоб в нього помістився спальник, одяг і їжа. Врахуйте, щоб крім особистих речей, туди має поміститись чатсина групового спорядження;
    Налобний ліхтарик;
    Невеликий ніж, власні сірники або запальничка;
    Трекінгові палки (за бажанням, але дуже рекомендується):
    Власні специфічні медикаменти, які вживаєте тільки Ви, і яких точно не буде в стандартній груповій аптечці;   
    Засоби особистої гігієни: зубна щітка і паста, гігієнічна помада, крем від/для загару (під час зимових сходжень теж можна сильно обпалити обличчя на сонці), інші засоби особистої гігієни, за бажанням маленький рушник, кілька пачок сухих і вологих серветок, і т.д. (все в мінімальних тюбиках та упаковках, з розрахунку на 4 дні);

Взяти в прокат, або купити туристичне спорядження та одяг зі знижкою 10% Ви можете у наших друзів, в магазині Альпспорт: http://alpsport.kiev.ua

Оскільки плануємо летіти всі разом, то група збирається в аеропорту. Точне місце буде повідомлено пізніше, коли вирішимо яким рейсом летіти.

Якщо хочете летіти окремо, наприклад на кілька днів раніше - збір групи в місті Найробі, 26 лютого 2022 року. Там плануємо заселитись в один готель, щоб жити разом. Наступного дня з самого ранку ми виїжджаємо в гори.

 

 

Фото з маршруту:

 

 

 Наш табір на початку трекінгового маршруту:

Перші дні походу:

 

Наш табір на одному з озер:

 

Піднімаємось на високогір'я:

 

 

Наш табір на озері Майклсон:

 

Продовжуємо набір висоти:

 

Наш табір на висоті 4650м. над рівне моря:

На вершині. Висота піку Ленана 4985м.:

 

Види з вершини:

 

Друга частина мандрівки - фотосафарі в саванні:

 

Третя частина мандрівки - відпочинок на Індійському океані:

 

Наше місце проживання на океані - комфортна садиба, з басейном і кокосовими пальмами:

Прогулянка по руїнах Геди: