Західна Лікійська стежка

19-26 березня 2022 року


 

Лікійська стежка - відомий на весь світ трекінговий маршрут, який не потребує реклами. Красу пейзажів Середземноморського узбережжя Туреччини важко описати словами! Загальна протяжність цього неймовірного маршруту через Таврські гори - цілих 509 кілометрів. Ми провели багато походів різними відрізками Лікійки. Західна Лікійка, на відміну від східної, прохідна цілий рік. Для цієї секції маршруту характерні невеликі висоти, і м'який середземноморський клімат, що дозволяє з комфортом займатись трекінгом навіть взимку. Вже в кінці лютого - початку березня в районі західної Лікійки достигають цитрусові, і гори вкриті квітами.

Саме в західній частині Лікійки зосереджено найбільше руїн античних міст, які досить добре збереглись. Готуйтесь, в поході нас чекає дуже багато старовини, смачна турецька кухня, і фантастичні пейзажі Таврських гір!

Щоб краще зрозуміти що чекає на маршруті - дивись як ми ходили в кінці жовтня - початку листопада на західну Лікійку.

 

Програма поїздки:

День 1 (субота, 19 березня) :
Вранці збираємось в аеропорту м. Даламан аба Анталія. (Про точне місце збору буде повідомлено трохи пізніше, наразі орієнтуємось на Даламан). В Фетхіє нас чекає коротка прогулянка до скельних гробниць, та переїзд до закинутого міста Каякой. Тут ми виходимо на маршрут, робимо один короткий перехід (близько 2 км.), і стаємо табором на у лісі.
День 2 - день 6:
Основна частина походу. Нитка маршруту: м. Фетхіє - скельні гробниці - закинуте місто Каякой - бухта Олюденіз - траверс гори Кара-Даг - пляж Кабак - руїни античного міста Сідіма - некрополь з саркофагами - пляж Патара - руїни Ксантоса.
День 7:
Резервний день, на випадок відставання від графіку, та інших непередбачуваних затримок. Якщо похід пройде по графіку, то останній день буде повністю відпочинковим. Цей день можна провести на пляжі, або присвятити екскурсіям.
День 8 (субота, 26 березня):
З самого ранку їдемо в Даламан (або Анталію). Гуляємо містом, купуємо сувеніри  і солодощі, а вечірніми рейсами можна летіти до дому.

 

 

Платіж учасника становить 240$. З цієї суми оплачується:
- витрати на харчування протягом походу;
- газові балони;
- оренда мікроавтобусу для двох трансферів на маршруті (Даламан/Анталія - гори, гори - Даламан/Анталія);
- проїзд на екскурсію в Ксантос
- оплату входу в музеї "Гробниці Фетхіє", "закинуте місто Каякой, "руїни Ксантоса";
- три платні ночівлі в кемпінгах на пляжах "Кабак" і "Патара";
- оформлення страхового полісу, який включає трекінг в горах;
- користування клубним груповим спорядження (газові пальники, казани, тенти, і т.д.);
- при потребі безкоштовний "прокат" індивідуального спорядження (спального мішка, каремата, намета, трекінгових палиць);
- робота організаторів/гідів;
- групова аптечка;
- допомога в купівлі авіаквитків;

 Окремі витрати:
- авіаквитки;
- особисті витрати в Туреччині (кафе, ресторани, музеї, сувеніри, і т.д.);

 

З приводу участі звертайтесь:
телефон, Viber, Telegram - 050 229 74 71 (Юлія)
mail: gyliagusy@gmail.com

додавайся до учасників походу в Facebook

Також ми можемо організувати такий похід для групи НА ЗАМОВЛЕННЯ :)

А Ви можете ПОДАРУВАТИ СЕРИФІКАТ на участь в цьому поході!

 

 

Похід по цьому маршруту, як і по інших наших мрашрутах, можна організувтаи на замовлення, якщо у Вас є своя група. При цьому в програму можна внести зміни за домовленістю. Вартість на одного учансика буде приблизно такою ж. Щоб розрахувати точну вартітсь корпоративного походу, заповніть гугл-форму, і ми зв'яжемось з Вами орієнтовно протягом доби.

 

 

Похід по цьому маршруту, як і по інших наших мрашрутах, можна організувтаи на замовлення, якщо у Вас є своя група. При цьому в програму можна внести зміни за домовленістю. Вартість на одного учансика буде приблизно такою ж. Щоб розрахувати точну вартітсь корпоративного походу, заповніть гугл-форму, і ми зв'яжемось з Вами орієнтовно протягом доби.

 

 

Загалом цей маршрут повнюстю прохідний не тільки на весні, в навіть всю зиму, адже на західній лікійці немає високогірних ділянок, і засніжених перевалів. А весна і осінь - ідеальні сезони для трекінгу в цій частині маршруту. В кінці лютого - початку березня вже достигають перші цитрусові. Ближче до кінця місяця як праивло прининяються опади, і друга половина місяця суха і тепла. Часом може бути по-літньому спекотно. Але вночі омже бути прохолодно. Мінусових температор не буває.

Середня температура:    18°C
Середня температура вночі:    9°C
Тривалість світлового дня:    11.4 - 12.6 год.
Кількість опадів в мм:    59 мм.
Сонячних днів в місяці:    22
температура води  в морі:  17°C

Детальну статистику погоди в Фетхіє можна подивитись тут

Для в'їзду в Туреччину громадянам України не потрібна віза, і не потрібен біометричний паспорт, вистачить закордонного паспорту старого зразку.

Так, ми допоможемо з квитками, при потребі можемо навіть купити їх всім туристам з нашої групи

Авіаквитки купувати рекомендується якомога раніше. За кілька місяців до відльоту вартість може бути значно нижчою, ніж за кілька тижнів. Тому, якщо Ви точно плануєте взяти участь в поході, не затягуйте з авіаквитками: вчасно їх купивши, Ви можете заощадити кілька тисяч грн. Окрім того, якщо купувати вчасно, то вся група може летіти одним рейсом.

Для попереднього бронювання місця, чи для уточнення наявності місць в групі, Ви можете зателефонувати на номер 0501798805, або написати в Facebook. Але якщо точно вирішили взяти участь в поході, необхідно зареєструватись нижче на цій сторінці, через google-форму. Реєструючись, вказуйте посилання на Вашу сторінку в Facebook, якщо Ви там зареєстровані, адже це суттєво спростить комунікацію в процесі підготовки до походу. Після реєстрації Ви будете отримувати всю важливу організаційну інформацію стосовно походу.

ОСТАТОЧНО за учасником місце бронюється після РЕЄСТРАЦІЇ та ОПЛАТИ 30%. За туристами, які просто цікавились походом, місце не бронюється. Це пов'язано з тим, що свій інтерес до кожного походу проявляють десятки, а інколи навіть сотні людей, але білше 90% з них відсівається. Саме тому, щоб не виникало непорозумінь та збоїв в підготовці, ми просимо реєструватись та робити передплату.

Для бронювання місця робиться передплата в сумі 60$. Передплату можна зробити в гривнях, по курсу, актуальному на момент здійснення платежу. Бронювати місце можна в той момент, як прийнято рішення взяти участь в поході;

Повна оплата робиться при зустрічі з гідом, в перший день походу, виключно в Євро, готівкою. За бажанням, повну оплату можна зробити завчасно, коли бронюєте місце. В такому разі кошти перераховуються в гривнях, по курсу, актуальному на момент здійснення платежу.

При відмові від участі за 30 днів (і більше) до походу, передплата повертається в повному розмірі, або може перенестись на бронювання місця в будь-якому іншому поході.

При відмові менше як за 30 днів до походу, передплата не повертається, але в повному розмірі може перенестись на бронювання місця в будь-якому іншому поході.

При відмові менше як за 14 днів до походу, передплата не переноситься і не повертається, оскільки ми вже понесли часткові витрати конкретно на цей похід, з врахуванням твоєї участі. Кошти повертаються тільки у випадку, коли тебе є ким замінити. Якщо запропонуєш когось замість себе, або у нас є туристи "в черзі", які встигають придбати квитки і зібратись в похід - передплата повертається, або переноситься на інший похід.

При відмові після того, як набір групи закрито - передплата не повертається, крім випадків, коли тебе є ким замінити. Про закриття групи ми сповіщаємо всіх зареєстрованих листом на ел. пошту, вказану при реєстрації. Також на сторінці турклубу "Гиля Гуси" в Facebook робиться публікація про закриття набору в групу. Набір закривається, коли є достатня кількість учасників, які забронювали місце. Зауваж: в різні походи закриття набору відбувається в різний термін, інколи це трапляється за кілька місяців, інколи за тиждень до старту. Якщо набір закрито завчасно, (наприклад, за 30 днів до старту) - це означає, що всім туристам, які реєструються після тебе, буде відмовлено в участі. Якщо ти відмовляєшся вже після закриття набору, а іншим туристам ми вже відмовили, і замінити тебе не можемо - передплата не повертається.

При відмові від участі вже під час походу - кошти не повертаються.

Якщо ти реєструєшся на сайті завчасно (навіть за рік до походу), але не робиш передплату, і хтось вніс передплату раніше, забронювавши останнє місце - то це місце дістається туристам, які зробили передплату.

Платіж учасника становить 240$. З цієї суми оплачується:
- витрати на харчування протягом походу;
- газові балони;
- оренда мікроавтобусу для двох трансферів на маршруті (Анталія - гори, гори - Анталія);
- проїзд на екскурсію в Ксантос
- оплату входу в 3 музеї: "Гробниці Фетхіє", "закинуте місто Каякой, "руїни Ксантоса";
- три платні ночівлі в кемпінгах на пляжах "Кабак" і "Патара";
- оформлення страхового полісу, який включає трекінг в горах;
- користування клубним груповим спорядження (газові пальники, казани, тенти, і т.д.);
- при потребі безкоштовний "прокат" індивідуального спорядження (спального мішка, каремата, намета, трекінгових палиць);
- робота організаторів/гідів;
- групова аптечка;
- допомога в купівлі авіаквитків;

 Окремі витрати:
- авіаквитки;
- особисті витрати в Туреччині:
кафе, ресторани, музеї, і т.д. Особисті витрати залежать тілки від Ваших особистих апетитів і побажань. Щоб зорєнтуватись в можливій сумі витрат, орієнтуйтесь на на те, що попередніх походах в Туреччині наші туристи витрачали від кількох десятків доларів, до кількох сотень. Сюди можуть ввійти кілька перекусів в аеропортах та сувеніри. Але витрати, яких точно не уникнути - це перекуси в селах та на морі, адже Вам обов'язково захочеться спробувати місцеву кухню. Така нагода буде кілька разів, коли ми будемо проходити через села. Але, не залежно від запланованих витрат, їдучи за кордон дуже рекомендується мати трохи коштів, щоб спокійніше там почуватись. Тому беріть з собою хоча б 200 долл., або кладіть кошти на картку. В Туреччині немає проблем з безготівковим розрахунком.

Вся необхідна їжа закуповується організаторами. Меню включає все необхідне: повноцінні сніданки та вечері, перекуси під час переходів, чай/каву, і т.д. Але якщо маєте бажання пригостити групу чимсь смачненьким, то всі будуть тільки за :)

1. Повні набори косметики, банки шампунів, гелів для душу, креми у великих тюбиках, і
т.д. Всю косметику беріть в самому мінімальному фасуванні. ;
2. Запасний одяг, який не підходить для того, щоб одягти в поході;  
3. Великі рушники;  
4. Великі сокири, пилки, лопатки, льодоруби, та інші подібні інструменти; Можна взяти тільки легкі інструменти, з мінімальною вагою.
5. Власні великі каструлі, казани, триноги до них;
6. Ручні та підвісні ліхтарі;
7. Книги, ноутбуки, великі планшети, і т.д.;    
8. Портативні колонки для прослуховування музики брати ЗАБОРОНЕНО. Якщо не можете без музики – беріть навушники.

     1.Одяг і взуття:  
-       Комплект термобілизни. Бажано щоб це була білизна для сезону весна/осінь, але якщо такої немає, то згодиться будь яка. Легку термокофту можна використовувати як від сонця, так і вночі.
-    футболка;
-       Флісові кофти, бажано 2 шт. Не рекомендується брати кофти з котону або шерсті; Важливо щоб Ваша куртка легко і зручно одягалась на обидві кофти. Якщо боїтесь замерзнути - можна взяти ультралегкий пуховик;
-       Спортивна штормова куртка, від дощу;
-       Легкі штани;
-       Шорти. В березні в Таврських горах температура може сягати 25С;
-       Трекінгове взуття + легкі запасні кросівки;
-       Запасні шкарпетки і нижня білизна, з розрахунку на весь похід;  
-       Легка Шапка (за бажанням, може знадобитись вечорами, та на високогір'ї);
-       Легкі резинові тапки (щоб в таборі ноги відпочивали від важкого взуття);  
-       головний убір від сонця. Найкращий варіант - панама, яка закриє і обличчя, і шию;
-       Окуляри від сонця (за бажанням);
Не беріть з собою одяг, який не підходить для того щоб одягнути в поході!

    Посуд: ложка (вилка не потрібна), тарілка (легка металева, або з міцного пластику), чашка (металева, або пластикова). Керамічний посуд в походах не використовується.
    Спальний мішок для весняних температур;
    Похідний рюкзак, мінімум на 40 л., щоб в нього помістився спальник, одяг і їжа.
    Налобний ліхтарик;
    Невеликий ніж, власні сірники або запальничка;
    Трекінгові палки (за бажанням, але дуже рекомендується):
    Власні специфічні медикаменти, які вживаєте тільки Ви, і яких точно не буде в стандартній груповій аптечці;   
    Засоби особистої гігієни: зубна щітка і паста, гігієнічна помада, крем від/для засмаги, за бажанням маленький рушник, кілька пачок сухих і вологих серветок, та інші засоби особистої гігієни. Беріть все в мінімальних тюбиках та упаковках, з розрахунку тільки на похід;

Взяти в прокат, або купити туристичне спорядження та одяг зі знижкою 10% Ви можете у наших друзів, в магазині Альпспорт: http://alpsport.kiev.ua

 

 

фото з маршруту:

 

Скельні гробниці в Фетхіє:

 

1 березня, в одному з минулих походів. Апельсин вже достигають: