до Білого Слона в лютому

26 лютого - 1 березня 2022р.

 

Похід проводиться у форматі "напів-комфорт". Що це означає?
1. Ми не ночуємо в наметах. Місце проживання - будинок на 15 осіб, з кімнатами по 2-3 людини. В будинку є кухня, дух, гаряча вода, електрика. Тобто, проживання цілком в комфортних умовах, спимо в теплі, є де висушити речі.
2. Готуємо їсти самостійно, під керівництвом гіда.
3. Виходи в гори робимо з одноденними рюкзаками, в яких несемо лиш по кілька кг. ваги - термос, перекус на день, додаткова фліска, рукавиці, маска, і т.д.
4. Комфорт-формат - не означає, що не буде важко. Важко чи легко - залежатиме тільки від вашої фізичної підготовки і емоційної стійкості. Весь маршрут проходиться своїми ногами, це на альпінізм, а трекінг від початку до кінця. Тому ніяких мотузок, льодорубів,  і т.д. Зі спорядження використовуються тільки трекінгові палиці, і маленький рюкзак. Але маршрут на вершину Попа Івана вважається трохи важчим від середнього по мірках Карпат. Якщо не впевнені у фізичній формі і вольвих якостях, цей маршрут не варто обирати для першого походу в зимові Карпати. Якщо вже маєте досвід зимових походів, і знаєте свої сили - то можна сміливо йти.

 

 

Програма поїздки:

День 1 (субота, 26 лютого 2022 р..):
В перший день добираємось до місця поселення в Дземброні, і відпочиваємо. Матимемо час на прогулянку, і похід в баню. Набираємось сил перед завтрашнім виходом в гори.

День 2:
Йдемо на гору Смотрич. Перехід сьогоднішнього дня - трохи більше половини шляху до Попа Івана. Оскільки радіальний зимовий похід на вершину Попа Івана має складність вищу від середньої, по мірках Карпат, в цьому поході ми традиційно провидимо "розвідувальний" вихід. Побачивши, на що здатна група, який тримаємо темп, складаємо план на завтра.

День 3:
Головний вихід, до Білого Слона. Таку назву має обсерваторія на вершині гори Піп Іван Чорногірський. Встаємо дуже рано, орієнтовно о 5 годині, і вирушаємо на підкорення однієї із найцікавіших карпатських вершин. Шлях до обсерваторії і назад займе весь день, і на базу ми повернемось орієнтовно о 17год.

День 4 (вівторок, 1 березня):
Вранці виселяємось, і їдемо в Ворохту, а звідти по домам.

 

Платіж учасника складає 2700грн. З цієї суми оплачується:
- проживання в будинку, 3 доби, в кімнатах по 2-3-4 особи;
- оплата рекреаційного збору за вхід в Карпатський Біосферний Заповідник;
- витрати на їжу на всі дні походу (домашні страви на вечері і сніданки, перекуси в гори);
- балони для газових пальників;
- комплектація великої групової аптечки;
- туристичні грілки від обморожень для рук і ніг;
- оплата роботи організаторів/провідників;

Окремі витрати:
- проїзд (поїзд + оренда мікроатобусу на групу);
- особисті витрати під час перебування в Івано-Франківську, в Дземброні, в дорозі (кав'ярні, ресторани, і т.д.);

В будинку всього 12 місць. Є такі кімнати:
4 кімнати на 2 місця. З них три кімнати з 2-спальними ліжками і одна кімната з роздільними ліжками;
1 кімната на 4 місця, з роздільними ліжками;
Принцип розподілу кімнат такий: хто перший бронює місця в групі, той і обирає кімнату. Тобто, якщо Ви плануєте їхати вдвох, чи втрьох, чи компанією з чотирьох - бронюйте місця завчасно.
Бронювання місць - це внесення авансу. Якщо Ви в роздумах, ще не визначились скільки вас, і чи їдете Ви взагалі - ми не можемо тримати "зарезервовану" кімнату, якщо будуть інші охочі заселитись. Причина дуже проста - туристи часто відмовляються від участі в походах, а ми бронюємо весь будинок, а не окремі місця.

 

т

З приводу участі звертайтесь:
телефон, Viber, Telegram - 050 229 74 71 (Юлія)
mail: gyliagusy@gmail.com

додавайся до учасників походу в Facebook

 

Також ми можемо організувати такий похід НА ЗАМОВЛЕННЯ :)

 

 

 

1. В мережі магазинів Gorgany для наших туристів діє знижка 10% на всі товари, по промокоду gyliagusy

Ви можете звернутись до нашого консультанта в магазині Gorgany, він допоможе з вибором спорядження в цей похід.

У Києві консультація за номером телефону  0683934373, або за цим ж номером на  Telegram і Viber.

У Львові консультація за номером телефону 0981741579, або за цим ж номером на  Telegram і Viber.

Магазини є і в інших містах, знижка по промокоду діє в усій мережі. Запитуйте, замовляйте, отримайте знижку!


2. В магазині Альпспорт діє знижка 10% на всі товари. Щоб отримати знижку, потрібно сказати, що Ви з турклубу “Гиля Гуси”.

Принцип бронювання такий: хто перший бронює, той і заселяється в в ті кімнати, які хоче. Отже, якщо Ви хочете їхати парою, і жити в 2-місній кімнаті, чи їдете групою із 3-ох друзів, і хочете жити в 3-місній кімнаті - бронюйте місце завчасно.
Місце в групі/кімната бронюється після передплати. Щоб дізнатись про наявність місця в групі, пишіть нам у Facebook, на пошту gyliagusy@gmail.com , або телефонуйте 0501798805.

Всього в групі 16 місць, включаючи гідів. В будинку є такі кімнати:
одна кімната на 4 місця (чотири 1-спальні ліжка)
одна кімнати на 3 місця (одне 2-спальне + одне 1-спальне ліжко)
чотири кімнати на 2 місця (всі з 2-спальними ліжками, і запасними розкладним кріслами)


Похід по цьому маршруту, як і по інших наших мрашрутах, можна організувтаи на замовлення, якщо у Вас є своя група. При цьому в програму можна внести зміни за домовленістю. Вартість на одного учансика буде приблизно такою ж. Щоб розрахувати точну вартітсь корпоративного походу, заповніть гугл-форму. Ми розраххуємо вартість, і зв'яжемось з Вами.

 

В цій мандрівці ми будемо жити в комфортному дерев'яному будинку на 15 місць, в 2-х, 3-х, і 4-х місних кімнатах. Це невеличкий будинок, який виконує роль туристичної баззи. В кімнатах є ліжка і постільна більзна. В будинку є все для комфортного перебування - душ, туалет, кухня, гаряча вода.

В будинку є такі кімнати:
одна кімната на 4 місця
одна кімнати на 3 місця
чотри кімнати на 2 місця

Принцип бронювання такий: хто перший бронює, той і заселяється в ті кімнати, які хоче. Отже, якщо Ви хочете їхати парою, і жити в 2-місній кімнаті, чи їдете групою із 3-ох друзів, і хочете жити в 3-місній кімнаті - бронюйте місце.
Місце в групі, як і кімната, бронюється після передплати.

 

 

У нас однаковий порядок оплати за всі походи, відрізніються тільки суми:

Для бронювання місця робиться передплата в сумі  700 грн. Реквізити ми надішлемо. Бронювати місце можна в той момент, як Ви точно вирішили взяти участь в поході, і дочитали цю інструкцію.

Повна оплата робиться при зустрічі з гідом, в перший день походу, готівкою. За бажанням, повну оплату можна зробити завчасно, коли бронюєте місце.

При відмові від участі за 14 днів (і більше) до походу, передплата повертається в повному розмірі, або може перенестись на бронювання місця в будь-якому іншому поході.

При відмові менше як за 14 днів до походу, передплата не повертається, але в повному розмірі може перенестись на бронювання місця в будь-якому іншому поході.

При відмові менше як за 7 днів до походу, передплата не переноситься і не повертається, оскільки ми вже понесли витрати конкретно на цей похід, з врахуванням Вашої участі. Кошти повертаються тільки у випадку, коли Вас є ким замінити. Якщо Ви пропонуєте когось замість себе, або у нас є туристи "в черзі", які встигають придбати квитки і зібратись в похід - передплата повертається, або переноситься на інший похід.

При відмові після того, як набір групи закрито, передплата не повертається, крім випадків, коли Вас є ким замінити. Про закриття групи ми сповіщаємо всіх зареєстрованих листом на ел. пошту, вказану при реєстрації. Також на сторінці турклубу "Гиля Гуси" в Facebook робиться публікація про закриття набору в групу. Набір закривається, коли є достатня кількість учасників, які забронювали місце. Зауважте: в різні походи закриття набору відбувається в різний термін, інколи це трапляється за кілька місяців, інколи за тиждень до старту. Якщо набір закрито завчасно, (наприклад, за 30 днів до старту) - це означає, що всім туристам, які реєструються після Вас, буде відмовлено в участі. Якщо Ви відмовляєтесь вже після закриття набору, а іншим туристам ми вже відмовили, і замінити Вас не можемо - передплата не повертається.

При відмові від участі вже під час походу - кошти не повертаються.

Якщо Ви зареєструвались на сайті завчасно, але не зробили передплату, і хтось вніс передплату раніше, забронювавши останнє місце - то це місце дістається туристам, які зробили передплату.

Платіж учасника становить 2700грн. З цієї суми оплачується:
- оплата рекреаційного збору за вхід в Карпатський Біосферний Заповідник;
- витрати на їжу на всі дні походу (домашні страви на сніданки і вечері, перекуси в горах);
- балони для газових пальників;
- комплектація великої групової аптечки;
- туристичні грілки від обморожень для рук і ніг;
- оплата роботи організаторів/провідників;
- користування клубним спорядженням - трекінговими палицями, лижними масками. Іншого, "традиційного" спорядження в цю мандрівку не треба;

Окремі витрати:
- проїзд (поїзд + оренда мікроавтобусу Ворохта-Дземброня і назад)
- особисті витрати по дорозі і в Дземброні (сауна, сувеніри, і т.д.);

День 1:
Вранці група збирається у Ворохті (до 13:00), потім короткий переїзд до Дземброні, відпочинок, баня. Щодо часу і місця збору групи ще будуть уточнення перед походом, коли буде відомий розклад руху поїздів.

День 2 і день 3:
06:00 підйом, сніданок, збори
08:00 вихід
17:30 повернення на базу, приготування вечері, вечірні посиденьки, походи в сауну, і т.д.
Розпорядок дня може мінятись в залежності від погодних умов, темпу руху групи, непередбачуваних ситуацій і зупинок на маршруті, і т.д.

День 4:В цей день орієнтуймось на повернення поїздом 358, який відправляється з Ворохти о 13:26 год.
08:00 підйом, сніданок, збори
11:00 виселення, переїзд до Ворохти. Оскільки це переїзд зимовою дорогою, закладаємо час із запасом.

Вся необхідна їжа закуповується організаторами. Меню включає все необхідне: сніданки та вечері на базі, перекуси під час виходів в гори, чай/каву, і т.д. Але якщо маєте бажання пригостити групу чимось смачненьким - всім буде дуже прємно :)

1. Повні набори косметики, банки шампунів, гелів для душу, креми у великих тюбиках, і
т.д. Всю косметику беріть в самому мінімальному фасуванні. ;
2. Запасний одяг, який не підходить для того, щоб одягти в поході;  
3. Великі рушники;  
4. Великі сокири, пилки, лопатки, льодоруби, та інші подібні інструменти; Можна взяти тільки легкі інструменти, з мінімальною вагою.
5. Власні великі каструлі, казани, триноги до них;
6. Ручні та підвісні ліхтарі;
7. Великі книги, ноутбуки, планшети, і т.д.;    
8. Портативні колонки для прослуховування музики. Якщо не можете без музики – беріть навушники.
9. Спальний мішок і каремат. В цьому поході ми спимо в ліжках з постільною білизною.

     1.Одяг і взуття:  
-       Комплект термобілизни. Якщо не маєте зимової, можна брати демісезонну, і навіть літню: основне завдання спортивної термобілизни не гріти, а відводити від тіла вологу під час фізичних навантажень, а тому за відсутності зимової термобілизни, беріть будь-яку, яка є в наявності;
-       Флісові кофти, бажано 2 шт. Найкращий варіант – одна легка і одна тепліша фліска. Не рекомендується брати кофти з котону або шерсті; Важливо щоб куртка легко і зручно одягалась на обидві кофти;
-       Куртка для зимових видів спорту. Куртка повинна бути легкою і зручною. Рекомендується взяти водостійку трекінгову або лижну куртку на легкому утеплювачі. Бажано щоб вона була непромокаючою. Якщо Ваша куртка пропускає воду, потрібно окремо взяти пончо, чи в крайньому випадку – поліетиленовий дощовик. Він може знадобитись на нижньому ярусі гір, де можна потрапити під мокрий сніг, і навіть дощ. Відносно недорогий і надійний варіант – непромокаюча лижна куртка на легкому утеплювачі;
-       Штани для зимових походів (трекінгові, або легкі лижні). Штани мають бут зручними, теплими, та водостійкими;
-       Трекінгове взуття має бути водостійким, або обробленим якісними водо відштовхуючими засобами, і високим, щоб не набирати снігу. Але рекомендується брати не зимове, а демісезонне трекінгове взуття.
-       Запасні шкарпетки і нижня білизна, з розрахунку на весь похід;  
-       Шапка. Рекомендується брати теплу, але не дуже об’ємну шапку, щоб на неї без проблем одягався капюшон;   
-       Легкі резинові тапки (щоб ходити на базі);  
-       На обличчя бафф/балаклава рекомендується;
-       Гамаші (гетри, фонарики);
-       Лижна маска-окуляри (дуже рекомендується мати, але можна брати саму просту і дешеву маску, її вистачить для цього походу);
-       Перчатки, рукавиці. Найкращий варіант: легкі, тонкі печатки + теплі, непромокаючі рукавиці, але якщо не маєте такого набору, беріть будь-які зручні для Вас. Загрози обмороження пальців не буде, так як на всю групу закуплені туристичні грілки для рук;
Не беріть з собою одяг, який не підходить для того щоб одягнути в поході!

    Посуд: ложка (вилка не потрібна), тарілка (легка металева, або з міцного пластику), чашка (металева, або пластикова). Керамічний посуд в походах не використовується. Якщо маєте термос – обов’язково візьміть;
    Похідний рюкзак в цьому поході потрібен тільки для переїздів. Виходи в гори робимо з одноденним рюкзаком (15-25л.), роль якого може виконати міський спорятивний рюкзак.
    Налобний ліхтарик;
    Невеликий ніж, власні сірники або запальничка;
    Трекінгові палки (за бажанням, але дуже рекомендується):
    Власні специфічні медикаменти, які вживаєте тільки Ви, і яких точно не буде в стандартній груповій аптечці;   
    Засоби особистої гігієни: зубна щітка і паста, гігієнічна помада, крем від/для загару (під час зимових сходжень теж можна сильно обпалити обличчя на сонці), інші засоби особистої гігієни, за бажанням маленький рушник, кілька пачок сухих і вологих серветок, і т.д. (все в мінімальних тюбиках та упаковках, з розрахунку на 4 дні);

Взяти в прокат, або купити туристичне спорядження та одяг зі знижкою 10% Ви можете у наших друзів, в магазині Альпспорт: http://alpsport.kiev.ua

Збираємось в м. Ворохта, 26 лютого 2022 року, до 13:00. Якщо Вам зручніше, Ви можете самостійно доїхати до самої Дземброні. В такому разі час не критично важливий, головне бути там в перший день, 29 січня.

В поході може взяти будь-яка фізично здорова людина, віком від 18 років. Даний маршрут цілком під силу новачкам, для його проходження не потрібно мати спеціальних навичок, і його без проблем пройде будь-яка фізично здорова людина. Однак, гарна фізична форма та позитивний настрій, є необхідними умовами успішного проходження маршруту. Перед походом обов’язково врахуйте свої  вольові якості, готовність переносити підвищені фізичні навантаження, та можливий похідний дискомфорт.

Молодші учасники - тільки за умови участі когось з батьків, чи старших родичів. Оскільки цей похід спрощений, без екстримальних ночівель в наметах і без важких рюкзаків, допускається участь дітей віком від 13 років. Але обов'язкова умова - діти мають бути спортивними, фізично здоровими, і головне - хотіти в похід.

 

фото з маршруту

 

Ранок, вид з села на захмарені вершини, початок походу:

 

На полонині Смотрич:

Вид з перемички між Вухатим Каменем і Попом Іваном:

 

Там внизу село Дземброня:

 

 

Майже на вершині:

 

 

Вухати Камінь, дорогою до Попа Івана:

 

 

На вершині Попа Івана: