Західна Лікійка, гори і море

21-29 травня 2022 року


 

Лікійська стежка - відомий на весь світ трекінговий маршрут, який не потребує реклами. Красу пейзажів Середземноморського узбережжя Туреччини важко описати словами! Загальна протяжність цього неймовірного маршруту через Таврські гори - цілих 509 кілометрів. Ми провели багато походів різними відрізками Лікійки. Західна Лікійка, на відміну від східної, прохідна цілий рік. Для цієї секції маршруту характерні невеликі висоти, і м'який середземноморський клімат, що дозволяє з комфортом займатись трекінгом навіть взимку. Вже в кінці лютого - початку березня в районі західної Лікійки достигають цитрусові, і гори вкриті квітами.

Саме в західній частині Лікійки зосереджено найбільше руїн античних міст, які досить добре збереглись. Готуйтесь, в поході нас чекає дуже багато старовини, смачна турецька кухня, і фантастичні пейзажі Таврських гір!

Щоб краще зрозуміти що чекає на маршруті - дивись як ми ходили в кінці жовтня - початку листопада на західну Лікійку.

 

Особливості походу:
1. Маршрут трекінговий, і від початку до кінця проходиться своїми ногами, без використання додаткового спорядження.
2. Маршрут простий, але гарна фізична форма туристів - обов'язкова передумова успіху в будь-якому поході.
3. Ходові дні чергуватимуться з пляжними. Всього 4 повністю ходових дні, два напівходових/напівпляжних, і два повністю пляжних. Морські дні у нас заплановані в організованих, зручних кемпінгах на дуже гарних пляжах.
4. Всі ночі спимо в наметах; Чотири ночі будуть в кемпінгах на самісінькому березі моря. Те буде душ, інтернет, зарядка телефонів. Але і там ночуємо в наметах.
5. Рюкзаки відносно не важкі, як для тривалого походу. Їжа частково докуплятиметься по ходу маршруту, і в цей похід не потрібні теплі речі;
6. Буде дуже спекотно, тому ходові дні вставатимемо дуже рано, щоб проходити більшу частину маршурту до спеки;

 

Програма поїздки:

День 1 (субота, 21 травня) :
Вранці збираємось в аеропорту м. Даламан аба Анталія. (Про точне місце збору буде повідомлено трохи пізніше, наразі орієнтуємось на Даламан). В Фетхіє нас чекає коротка прогулянка до скельних гробниць, та переїзд до закинутого міста Каякой. Тут ми виходимо на маршрут, робимо один короткий перехід (близько 2 км.), і стаємо табором на у лісі.
День 2 - день 7:
Основна частина походу. Нитка маршруту: м. Фетхіє - скельні гробниці - закинуте місто Каякой - бухта Олюденіз - траверс гори Кара-Даг - пляж Кабак - руїни античного міста Сідіма - некрополь з саркофагами - пляж Патара - руїни Ксантоса. Четвертий день - пляжний. Після обіду  шостого дня виходимо до пляжу Патара. Там селимось в кемпінг, і з цього моменту починається повний морський відпочинок.
День 8:
Пляжний день, вільна програма. Можна поїхати на руїни Ксантоса, а можна просто відпочивати на морі;
День 9 (неділя, 29 травня):
Маємо ще кілька годин для купання на морі. Приблизно після обіду вирушаємо в Анталію, або Даламан. Гуляємо містом, купуємо сувеніри  і солодощі, а вечірніми рейсами можна летіти до дому.

 

 

Платіж учасника становить 260$. З цієї суми оплачується:
- на харчування протягом походу;
- газові балони;
- оренда мікроавтобусу для двох трансферів на маршруті (Анталія - гори, гори - Анталія);
- проїзд на екскурсію в Ксантос
- оплату входу в музеї "Гробниці Фетхіє", "закинуте місто Каякой, "руїни Ксантоса";
- чотири платні ночівлі в кемпінгах на пляжах "Кабак" і "Патара";
- оформлення страхового полісу, який включає трекінг в горах;
- користування клубним груповим спорядження (газові пальники, казани, тенти, і т.д.);
- при потребі безкоштовний "прокат" індивідуального спорядження (спального мішка, каремата, намета, трекінгових палиць);
- робота організаторів/гідів;
- групова аптечка;
- допомога в купівлі авіаквитків;

 Окремі витрати:
- авіаквитки;
- особисті витрати в Туреччині (музеї, сувеніри, і т.д.);
- перекуси в сільських кафешках на маршруті (2-3 рази), перекуси/кава під час перельотів/переїздів;

 

З приводу участі звертайтесь:
телефон, Viber, Telegram - 050 229 74 71 (Юлія)
mail: gyliagusy@gmail.com

додавайся до учасників походу в Facebook

Також ми можемо організувати такий похід для групи НА ЗАМОВЛЕННЯ :)

А Ви можете ПОДАРУВАТИ СЕРИФІКАТ на участь в цьому поході!

 

 

1. В мережі магазинів Gorgany для наших туристів діє знижка 10% на всі товари, по промокоду gyliagusy

Ви можете звернутись до нашого консультанта в магазині Gorgany, він допоможе з вибором спорядження в цей похід.

У Києві консультація за номером телефону  0683934373, або за цим ж номером на  Telegram і Viber.

У Львові консультація за номером телефону 0981741579, або за цим ж номером на  Telegram і Viber.

Магазини є і в інших містах, знижка по промокоду діє в усій мережі. Запитуйте, замовляйте, отримайте знижку!


2. В магазині Альпспорт діє знижка 10% на всі товари. Щоб отримати знижку, потрібно сказати, що Ви з турклубу “Гиля Гуси”.

Похід по цьому маршруту, як і по інших наших мрашрутах, можна організувтаи на замовлення, якщо у Вас є своя група. При цьому в програму можна внести зміни за домовленістю. Вартість на одного учансика буде приблизно такою ж. Щоб розрахувати точну вартітсь корпоративного походу, заповніть гугл-форму, і ми зв'яжемось з Вами орієнтовно протягом доби.

 

 

Для в'їзду в Туреччину громаданам України не потрібна віза, і не потрібен біометричний паспорт, вистачить закордонного паспорту старого зразка.

На період карантину для в'їзду в Туреччину крім поспорта потрібен один з документів:

1) тест на COVID, зданий не давніше ніж за 72 годни до в'їзду до країни;

2) сертифікат про опвну вакцинацію;

Також, потрібна анкета, заповнена на сайті міністерства охорони здоров'я Туреччини. Анкета коротка і досить проста, але при потребіми допоможемо з її заповненням;

 

Так, ми допоможемо з квитками, при потребі можемо навіть купити їх всім туристам з нашої групи

Авіаквитки купувати рекомендується якомога раніше. За кілька місяців до відльоту вартість може бути значно нижчою, ніж за кілька тижнів. Тому, якщо Ви точно плануєте взяти участь в поході, не затягуйте з авіаквитками: вчасно їх купивши, Ви можете заощадити кілька тисяч грн. Окрім того, якщо купувати вчасно, то вся група може взяти на один рейс.

Для попереднього бронювання місця Ви можете зателефонувати на номер 0501798805, або написати в Facebook. Але якщо точно вирішили взяти участь в поході, необхідно зареєструватись нижче на цій сторінці, через google-форму. Реєструючись, вказуйте посилання на Вашу сторінку в Facebook, якщо Ви там зареєстровані, адже це суттєво спростить комунікацію в процесі підготовки до походу. Після реєстрації Ви будете отримувати всю важливу організаційну інформацію стосовно походу.

ОСТАТОЧНО за учасником місце бронюється після РЕЄСТРАЦІЇ та ОПЛАТИ 30%. За туристами, які просто цікавились походом, місце не бронюється. Це пов'язано з тим, що свій інтерес до кожного походу проявляють десятки, а інколи навіть сотні людей, але білше 90% з них відсівається. Саме тому, щоб не виникало непорозумінь та збоїв в підготовці, ми просимо реєструватись та робити передплату.

Для бронювання місця робиться передплата в сумі 60$ Передплату можна зробити в гривнях, по курсу, актуальному на момент здійснення платежу. Бронювати місце можна в той момент, як прийнято рішення взяти участь в поході;

Повна оплата робиться при зустрічі з гідом, в перший день походу, виключно в Євро, готівкою. За бажанням, повну оплату можна зробити завчасно, коли бронюєте місце. В такому разі кошти перераховуються в гривнях, по курсу, актуальному на момент здійснення платежу.

При відмові від участі за 30 днів (і більше) до походу, передплата повертається в повному розмірі, або може перенестись на бронювання місця в будь-якому іншому поході.

При відмові менше як за 30 днів до походу, передплата не повертається, але в повному розмірі може перенестись на бронювання місця в будь-якому іншому поході.

При відмові менше як за 14 днів до походу, передплата не переноситься і не повертається, оскільки ми вже понесли часткові витрати конкретно на цей похід, з врахуванням твоєї участі. Кошти повертаються тільки у випадку, коли тебе є ким замінити. Якщо запропонуєш когось замість себе, або у нас є туристи "в черзі", які встигають придбати квитки і зібратись в похід - передплата повертається, або переноситься на інший похід.

При відмові після того, як набір групи закрито - передплата не повертається, крім випадків, коли тебе є ким замінити. Про закриття групи ми сповіщаємо всіх зареєстрованих листом на ел. пошту, вказану при реєстрації. Також на сторінці турклубу "Гиля Гуси" в Facebook робиться публікація про закриття набору в групу. Набір закривається, коли є достатня кількість учасників, які забронювали місце. Зауваж: в різні походи закриття набору відбувається в різний термін, інколи це трапляється за кілька місяців, інколи за тиждень до старту. Якщо набір закрито завчасно, (наприклад, за 30 днів до старту) - це означає, що всім туристам, які реєструються після тебе, буде відмовлено в участі. Якщо ти відмовляєшся вже після закриття набору, а іншим туристам ми вже відмовили, і замінити тебе не можемо - передплата не повертається.

При відмові від участі вже під час походу - кошти не повертаються.

Якщо ти реєструєшся на сайті завчасно (навіть за рік до походу), але не робиш передплату, і хтось вніс передплату раніше, забронювавши останнє місце - то це місце дістається туристам, які зробили передплату.

Вся необхідна їжа закуповується організаторами. Меню включає все необхідне: сніданки та вечері, перекуси під час виходів в гори, чай/каву, і т.д. Тобто, основну їжу брати не потрібно. Але якщо маєте бажання пригостити групу чимсь смачненьким, то всі будуть тільки ЗА :)

1. Повні набори косметики, банки шампунів, гелів для душу, креми у великих тюбиках, і
т.д. Всю косметику беріть в самому мінімальному фасуванні. ;
2. Запасний одяг, який не підходить для того, щоб одягти в поході;  
3. Великі рушники;  
4. Великі сокири, пилки, лопатки, льодоруби, та інші подібні інструменти; Можна взяти тільки легкі інструменти, з мінімальною вагою.
5. Власні великі каструлі, казани, триноги до них;
6. Ручні та підвісні ліхтарі;
7. Книги, ноутбуки, великі планшети, і т.д.;    
8. Портативні колонки для прослуховування музики брати ЗАБОРОНЕНО. Якщо не можете без музики – беріть навушники.

     1.Одяг і взуття:  
-       сорочка з довгий рукавом, від сонця;
-    футболка;
-       Флісова кофта. Оскільки ми йдемо в дуже теплу пору року, достатньо однієї фліски.  Не рекомендується брати кофти з котону або шерсті;
-       Дуже легка спортивна штормова куртка, від дощу. Більше 90% гарантії що дощу не буде, тому підійде сама легка, просто курточка;
-       Легкі штани. Значні ділянки маршруту рекомендується саме в штанах, а не в шортах, оскільки там багато колючих рослин. Але шорти варто взяти для пляжних днів, переїздів, і т.д..;
-       легке трекінгове взуття  і легкі запасні кросівки. Брати сандалі в якості основного ходового взуття дуже не рекомендується, оскільки на маршруті багато каміння і колючих рослин;
-       Запасні шкарпетки і нижня білизна, з розрахунку на весь похід; 
-       Легкі резинові тапки (щоб ходитив таборі і на морі);  
-       головний убір від сонця. Найкращий варіант - панама, яка закриє і обличчя, і шию;
-       Маска для пірнання (за бажанням);
-       Окуляри від сонця (за бажанням);
Не беріть з собою одяг, який не підходить для того щоб одягнути в поході!

    Посуд: ложка (вилка не потрібна), тарілка (легка металева, або з міцного пластику), чашка (металева, або пластикова). Керамічний посуд в походах не використовується.
    Спальний мішок, літній;
    Похідний рюкзак, мінімум на 40 л., щоб в нього помістився спальник, одяг і їжа.
    Налобний ліхтарик;
    Невеликий ніж, власні сірники або запальничка;
    Трекінгові палки (за бажанням, але дуже рекомендується):
    Власні специфічні медикаменти, які вживаєте тільки Ви, і яких точно не буде в стандартній груповій аптечці;   
    Засоби особистої гігієни: зубна щітка і паста, гігієнічна помада, крем від/для засмаги, за бажанням маленький рушник, кілька пачок сухих і вологих серветок, та інші засоби особистої гігієни. Беріть все в мінімальних тюбиках та упаковках, з розрахунку тільки на похід;

Взяти в прокат, або купити туристичне спорядження та одяг зі знижкою 10% Ви можете у наших друзів, в магазині Альпспорт: http://alpsport.kiev.ua

Група збирається на автостанції в місті Фетхіє, в 14год., 21 травня.

У нас є попередні аеропорти прибуття - Анталія і Даламан.

В Анталії потрібно бути до 10:30 год., 21 травня.

В Даламані треба бути до 13:00 год., 21 травня.

Даний маршрут цілком під силу новачкам, для його проходження не потрібно мати спеціальних навичок, і його без проблем пройде будь-яка фізично здорова людина. Однак, гарна фізична форма та позитивний настрій, є необхідними умовами успішного проходження маршруту. Перед походом обов’язково врахуйте свої  вольові якості, готовність переносити підвищені фізичні навантаження, та можливий похідний дискомфорт.

Даний маршрут загалом не складний, перепади висот рідко сягяюють кількох сотень метрів. А денні переходи скорочено до 7-12 км., щоб встигати все проходити в першій половині дня.

Зверніть увагу що даний похід розвідувальний, а це означає що всім треба бути готовими до пригод!

 

 

фото з маршруту:

 

Бухта Олю-Деніз:

 

наш табір в Патарі:

 

Скельні гробниці в Фетхіє:

1 березня, в одному з минулих походів. Апельсин вже достигають: