Трекінг по Ісландії

16-26 липня 2022 року

 

Ісландія - країна, яку не потрібно рекламувати любителям гірського трекінгу. На цьому острові зосереджено неймовірну кількість природніх об'єктів, які притягують туристів з усього світу. Тут є діючі вулкани, гейзери, неймовірна кількість водоспадів, кольорові гори, застиглі лавові поля, і багато інших цікавинок. І все це ми плануємо побачити в 9-денному поході!

Що треба знати про похід?
1. Весь маршрут трекінговий. Це означає, що для його проходження не протібно використовувати спеціального спорядження. Трекінговий маршрут не передбачає альпінізму, скелелазіння, і т.п., і від початку до кінця проходиться своїми ногами. Однак, похід не буде простим. Складності додасть погода, яка в Ісландії часто буває поганою. Будьте готові до затяжних дощів та сильних вітрів.
2. Маршрут сплановано так, щоб його піша частина пройшла через найцікавіші місця - кольорові гори, каньйони, вулкани, лавові поля, пустелі, великі водоспади, і т.д.
3. Протяжність треку близько 90км./7 ходових днів. В програмі активної частини є резервні дні, на випадок затримок на маршруті.
4. Всі ночівлі на маршруті плануються в наметах, у відведених під кемпінг місцях. Вночі в Ісландії навіть влітку досить холодно, і можливі заморозки. Клімат загалом вологий, з великою кількістю опадів і вітрами. Погоду в Ісландії сміливо можна назвати поганою за українськими мірками. Тому в цьому поході дуже важливо серйозно поставитись до підбору спорядження і одягу. При потребі ми допоможемо підібрати все для походу, і купити зі знижками.
5. При потребі ми позичимо частину спорядження. За користування клубним спорядженням ми не беремо гроші. При потребі можемо позичити намет, спальник, каремат, трекінгові палиці.

 

програма походу

День 1 (п'ятниця, 24 липня):
Збираємось в Рейкявіку до вечора 24 липня. Дуже рекомендуємо прилетіти до Ісландії на день-два раніше.
Ночуємо в одному з кемпінгів поблизу центру міста.
День 2:
О 7 ранку сідаємо на автобус підвищеної прохідності, і їдемо в Нац. парк Ландманналаугар. Будемо на місці близько обіду. В цей день не робимо переходів, а тільки коротку прогулянку на одну з сусідніх вулканів. Родзинка дня - купання в гарячих джерелах. Решту дня відпочиваємо, і лягаємо спати раніше: наступний день може бути важким.
День 3:
Стартуємо з самого ранку. Нац. парк Ландманналаугар відомий кольоровими горами, гейзерми, та гарячими джерелами. Сьогоднішня стоянка - сама висотна на маршруті, і може стати справжнім випробуванням: нам доведеться поставити намети на відкритому всім вітрам плато, поблизу льодовика. Однак, погода може бути і дуже гарною, і тоді перехід та стоянка першого дня не становитимуть жодної складності.
День 4:
Продовжуємо перехід через Нац. парк Ландманналаугар. В цей день побачимо високогірну вулканічну пустелю, а до вечора спустимось до "Лебединого озера".
День 5:
Пройдемо десяток кілометрів через вулканічну пустелю, а родзинкою дня стане велетенський каньйон, з простою, але милозвучною назвою "Markarfljótsgljúfur". Від його розмірів і краси у Вас закрутиться в голові!
День 6:
Потрапляємо в Національний парк Торсмерк. Поступово скидаємо висоту, переходимо в брід кілька рік, і навіть йдемо через справжній Ісландський ліс. Царство моху і лавові поля залишається позаду, але не на довго.
День 7:
Відпочинковий день. Відсипаємось, набираємось сил перед наступним днем. Під вечір робимо один перехід, тривалістю близько години. Завтра нас чекає найдовший ходовий день.
День 8:
Протяжність сьогоднішнього переходу - цілих 25 км., перепад висоти - майже 1000м. В цей день нам треба перейти через хребет, на якому немає можливості зупинитись. Тому встаємо рано, і в бадьорому настрої вирушаємо на штурм висоти.
Туристи, яких лякає запланована дистанція і висота, можуть проїхати цей день на автобусі. Кемпінг попереднього дня вже не відрізаний від цивілізації, і тут ходять екскурсійні автобуси, які сполучають цей кемпінг з наступним.
Тих, хто підуть пішки, чекає неймовірно насичений день: ми піднімемось на вулкан, який в 2010 році паралізував авіасполучення над Європою, пройдемо по свіжих лавовових полях, побачимо ще одну вулканічну пустелю. В другій половині дня спускатимемось долиною річки Скогар, яка утворює близько трьох десятків водоспадів, висотою від 10 до 30 метрів. Водоспадів буде стільки, що з часом Вам навіть стане ліньки їх фотографувати, хоча кожен з них - великий, повноводний.
До вечора вийдемо до велетенського водоспаду Скогафос, неподалік якого поставимо табір.
День 9:
Резервний день, на випадок затримок на маршруті. В Ісландії обов'язково треба мати резерв часу, на випадок поганої погоди. Є висока ймовірність, що цей день ми використаємо раніше.
День 10:
Переїзд до океану. Рейсовим автобусом їдемо близько 40 км. До містечка Вік. Крім відомого чорного пляжу, тут є базальтові скелі, гроти, "зуби дракона", колонія тупиків. В цей день у нас короткий переїзд, і погулянка тривалість 4 години без рюкзаків.
День 11:
Ранковим автобусом повертаємось в Рейкявік. Будемо там після обіду, і ще матимемо трохи часу, щоб прогулятись містом та повечеряти в одному з ресторанчиків. Ночуємо в кемпінгу, а наступного дня можемо відлітати додому.

 

Платіж учасника становить 430€
Якщо в групі буде більше 10 туристів, витрати на організацію зменшуються, і платіж учасника зменшиться на 10%.
Візьми участь в наборі групи:
відміться як "учасник" походу в події в Facebook, та опублікуй подію на своїй сторінці;
запроси друзів в трекінг по Ісландії в Facebook (поділитись/запросити друзів);
запроси друзів приєднатись до турклубу в Facebook;
Платіж учасника (430/390€) включає витрати:

- витрати на харчування протягом походу;
- газові балони;
- групова аптечка;
- користування клубним груповим спорядження (газові пальники, казани, тенти, фільтри для води, і т.д.);
- при потребі безкоштовне користування індивідуальним спорядженням (теплим спальним мішком, карематом, наметом на 2-3 місця, трекінговими палицями);
- робота організаторів/гідів;
- допомога в купівлі авіаквитків і виборі спорядження;
- допомога з бронюванням житла (при потребі);
- оформлення страхового полісу;

Окремі витрати:
- авіаквитки (від 300€ в дві сторони);
- переїзди по Ісландії (Рейк'явік - гори, гори-Рейк'явік, аеропорт-місто, і т.д. В сумі приблизно 180-200€);
- проживання та душ в кемпінгах (в сумі приблизно 120-150€)
- особисті витрати в Ісландії по-за основною програмою (кафе, ресторани, музеї, сувеніри, проживання перед і після походу, і т.д.). Особисті витрати складуть 120-400€, залежно від особистих побажань. Ісландія - дуже дорога країна, онак, при великій потребі, і там можна провести час заощадливо;

 

З приводу участі звертайтесь:
телефон, Viber, Telegram - 050 229 74 71 (Юлія)
mail: gyliagusy@gmail.com

додавайся до учасників походу в Facebook

Також ми можемо організувати такий похід для групи НА ЗАМОВЛЕННЯ :)

А Ви можете ПОДАРУВАТИ СЕРИФІКАТ на участь в цьому поході!

 

 

Для в'їзду в Ісландію громаданам України потрібен біометричний паспорт, або Шенгенська віза, у випадку якщо паспорта немає.

Так, ми допоможемо з квитками, при потребі можемо навіть купити їх всім туристам з нашої групи

Авіаквитки купувати рекомендується якомога раніше. За кілька місяців до відльоту вартість може бути значно нижчою, ніж за кілька тижнів. Тому, якщо Ви точно плануєте взяти участь в поході, не затягуйте з авіаквитками,: вчасно їх купивши, Ви можете заощадити кілька тисяч грн.

Для попереднього бронювання місця Ви можете зателефонувати на номер 0501798805, або написати в Facebook. Але якщо точно вирішили взяти участь в поході, необхідно зареєструватись нижче на цій сторінці, через google-форму.

ОСТАТОЧНО за учасником місце бронюється після РЕЄСТРАЦІЇ та ОПЛАТИ 30%

Для бронювання місця робиться передплата в сумі 100. Передплату можна зробити в гривнях, по курсу, актуальному на момент здійснення платежу. Бронювати місце можна в той момент, як прийнято рішення взяти участь в поході;

Повна оплата робиться при зустрічі з гідом, в перший день походу, виключно в Євро, готівкою. За бажанням, повну оплату можна зробити завчасно, коли бронюєте місце. В такому разі кошти перераховуються в гривнях, по курсу, актуальному на момент здійснення платежу.

При відмові від участі за 30 днів (і більше) до походу, передплата повертається в повному розмірі, або може перенестись на бронювання місця в будь-якому іншому поході.

При відмові менше як за 30 днів до походу, передплата не повертається, але в повному розмірі може перенестись на бронювання місця в будь-якому іншому поході.

При відмові менше як за 14 днів до походу, передплата не переноситься і не повертається, оскільки ми вже понесли витрати конкретно на цей похід, з врахуванням твоєї участі. Кошти повертаються тільки у випадку, коли тебе є ким замінити. Якщо запропонуєш когось замість себе, або у нас є туристи "в черзі", які встигають придбати квитки і зібратись в похід - передплата повертається, або переноситься на інший похід.

При відмові після того, як набір групи закрито - передплата не повертається, крім випадків, коли тебе є ким замінити. Про закриття групи ми сповіщаємо всіх зареєстрованих листом на ел. пошту, вказану при реєстрації. Також на сторінці турклубу "Гиля Гуси" в Facebook робиться публікація про закриття набору в групу. Набір закривається, коли є достатня кількість учасників, які забронювали місце. Зауваж: в різні походи закриття набору відбувається в різний термін, інколи це трапляється за кілька місяців, інколи за тиждень до старту. Якщо набір закрито завчасно, (наприклад, за 30 днів до старту) - це означає, що всім туристам, які реєструються після тебе, буде відмовлено в участі. Якщо ти відмовляєшся вже після закриття набору, а іншим туристам ми вже відмовили, і замінити тебе не можемо - передплата не повертається.

При відмові від участі вже під час походу - кошти не повертаються.

Якщо ти реєструєшся на сайті завчасно (навіть за рік до походу), але не робиш передплату, і хтось вніс передплату раніше, забронювавши останнє місце - то це місце дістається туристам, які зробили передплату.

Платіж учасника становить 430€
Якщо в групі буде більше 10 туристів, витрати на організацію зменшуються, і платіж учасника зменшиться на 10%.
Візьми участь в наборі групи:
відміться як "учасник" походу в події в Facebook, та опублікуй подію на своїй сторінці;
запроси друзів в трекінг по Ісландії в Facebook (поділитись/запросити друзів);
запроси друзів приєднатись до турклубу в Facebook;
Платіж учасника (430/390€) включає витрати:

- витрати на харчування протягом походу;
- газові балони;
- групова аптечка;
- користування клубним груповим спорядження (газові пальники, казани, тенти, фільтри для води, і т.д.);
- при потребі безкоштовне користування індивідуальним спорядженням (теплим спальним мішком, карематом, наметом на 2-3 місця, трекінговими палицями);
- робота організаторів/гідів;
- допомога в купівлі авіаквитків і виборі спорядження;
- допомога з бронюванням житла (при потребі);
- оформлення страхового полісу;

Окремі витрати:
- авіаквитки (від 300€ в дві сторони);
- переїзди по Ісландії (Рейк'явік - гори, гори-Рейк'явік, аеропорт-місто, і т.д. В сумі приблизно 180-200€);
- проживання та душ в кемпінгах (в сумі приблизно 120-150€)
- особисті витрати в Ісландії по-за основною програмою (кафе, ресторани, музеї, сувеніри, проживання перед і після походу, і т.д.). Особисті витрати складуть 120-400€, залежно від особистих побажань. Ісландія - дуже дорога країна, однак, при великій потребі, і там можна провести час заощадливо;

Вся необхідна їжа закуповується організаторами. Меню включає все необхідне: сніданки та вечері, перекуси під час переходів, чай/каву, сухофрукти та енергетичні батончики і т.д. Але якщо маєте бажання пригостити групу чимсь смачненьким, то всі будуть не проти :)

Основу нашого меню в цьому поході становитимуть туристичні сублімовані страви. Через часту погану погоду тут не вийде готувати вишукані страви. Однак ми придумаємо як зробити меню смачнішим і поживнішим :)

1. Повні набори косметики, банки шампунів, гелів для душу, креми у великих тюбиках, і
т.д. Всю косметику беріть в самому мінімальному фасуванні. ;
2. Запасний одяг, який не підходить для того, щоб одягти в поході;  
3. Великі рушники;  
4. Великі сокири, пилки, лопатки, льодоруби, та інші подібні інструменти; Можна взяти тільки легкі інструменти, з мінімальною вагою.
5. Власні великі каструлі, казани, триноги до них;
6. Ручні та підвісні ліхтарі;
7. Книги, ноутбуки, великі планшети, і т.д.;    
8. Портативні колонки для прослуховування музики брати ЗАБОРОНЕНО. Якщо не можете без музики – беріть навушники.

    Одяг і взуття:  
-       Комплект термобілизни. Бажано щоб це була білизна для сезону весна/осінь, але якщо такої немає, то згодиться будь яка. Легку термокофту можна використовувати як від сонця, так і вночі. Тепла термобілизна не завадить під час ночівлі. Не дивлячись на бощі і вітри, в Ісландії дуже легко обгоріти на сонці.
-       Флісові кофти, бажано 2 шт. Найкращий варіант – одна легка і одна тепліша фліска. при цьому максимально тепла фліска є обов'язковою. Не рекомендується брати кофти з котону або шерсті; Важливо щоб Ваша куртка легко і зручно одягалась на обидві кофти; Якщо маєте ультралегкий пуховик, обов'язково візьміть.
-       Спортивна штормова куртка, від дощу + пончо. Штормова куртка повинна бути якісною, купленою в профільному магазині. Ісландія не терпить компромісів з одягом і спорядженням.;
-       ходові штани + штормові штани від дощу.
-       Трекінгове взуття + запасні кросівки. В цьому поході наявність запасного взуття є обов'язковим. Основне взуття повинно бути водостійким. Але навіть водостійке взуття може намокнути в умовах вологого клімату Ісландії, тому запасне мати обов'язково.
-       Запасні шкарпетки і нижня білизна, з розрахунку на весь похід + пара теплих шкарпеток для сну;  
-       Легка Шапка (за бажанням, може знадобитись вечорами, та на високогір'ї);
-       Легкі резинові тапки (щоб ходитив таборі, щоб ноги інколи відпочивали від важкого взуття); 
Не беріть з собою одяг, який не підходить для того щоб одягнути в поході!

    Посуд: ложка (вилка не потрібна), тарілка (легка металева, або з міцного пластику), чашка (металева, або пластикова). Керамічний посуд в походах не використовується. Якщо маєте термос – обов’язково візьміть;
    Спальний мішок для  режиму "рання весна/пізня осінь". Температура вночі може опускатись до 2-3 градусів.;
    Похідний рюкзак, мінімум на 50 л., щоб в нього помістився спальник, одяг, їжа, і все спорядження.
    Налобний ліхтарик;
    Невеликий ніж, власні сірники або запальничка;
    Трекінгові палки (за бажанням, але дуже рекомендується):
    Власні специфічні медикаменти, які вживаєте тільки Ви, і яких точно не буде в стандартній груповій аптечці;   
    Засоби особистої гігієни: зубна щітка і паста, гігієнічна помада, крем від/для загару (під час зимових сходжень теж можна сильно обпалити обличчя на сонці), інші засоби особистої гігієни, за бажанням маленький рушник, кілька пачок сухих і вологих серветок, і т.д. (все в мінімальних тюбиках та упаковках, з розрахунку на 4 дні);

Взяти в прокат, або купити туристичне спорядження та одяг зі знижкою 10% Ви можете у наших друзів, в магазині Альпспорт: http://alpsport.kiev.ua

Оскільки плануємо летіти всі разом, то група збирається в аеропорту. Точне місце буде повідомлено пізніше, коли вирішимо яким рейсом летіти. Можливо хтось з туристів виявить бажання полетіти до Ісландії раніше. В такому випадку зустрінемоь вже на місці. Про час і місце зустрічі домовимось ближче до походу.

 

фото з маршруту, похід 27/07 - 04/08: