Йотунхеймен, Норвегія

 

25 червня - 6 липня 2022 року

Що треба знати про похід?
1. Весь маршрут трекінговий. Це означає, що для його проходження не потрібно використовувати спеціального спорядження. Трекінговий маршрут не передбачає альпінізму, скелелазіння, і т.п., і від початку до кінця проходиться своїми ногами. Однак, похід не буде простим. Складність маршруту - вище середньої по мірках трекінгу. Складності може додати погода, яка в Норвегії часто буває поганою. Влітку часто йдуть затяжні дощі, тумани, бувають сильні вітри, і навіть може бути легкий сніг. Нічні температури можуть опускатись майже до 0°.
2. Маршрут сплановано так, щоб його піша його частина пройшла через найцікавіші місця - Національний парк Йотунхеймен, в якому найвища в Північній Європі концентрація гірських вершин, висота яких перевищує 2тис.м.., і найвища вершина країни - Galdhøpiggen. На маршруті десятки водоспадів, включаючи найвищий водоспад країни, висотою 275м., і найбільший фйорд Норвегії.
3. Протяжність треку близько 125км./7 ходових днів. В програмі активної частини є резервний день, на випадок затримок на маршруті. Загалом протяжність переходів від 12 до 18 км./день.
4. Всі ночівлі на маршруті плануються в наметах, у відведених під кемпінг місцях. В кемпінгах інколи можна буде висушити речі і навіть прийняти гарячий душ.
5. Дуже важливо серйозно поставитись до підбору спорядження і одягу, оскільки клімат загалом вологий, з великою кількістю опадів і вітрами. В жодному разі не можна йти на цей маршрут з дешевим, непрофільним, або вже затяганим штормовим одягом і ненадійним трекінговим взуттям. При потребі ми допоможемо підібрати все для походу, і навіть купити з хорошими знижками.
6. При потребі ми позичимо частину спорядження. За користування клубним спорядженням ми не беремо гроші. Бронюйте місце завчасно, і ми дамо Вам намет, спальник, каремат, трекінгові палиці.
6. Похід розвідувальний. Готуйтесь до пригод :)

 

Програма поїздки:

День 1:
Збір групи в Осло. Рекомендується приїхати до столиці на день раніше. Там можна недорого зупинитись в кемпінгу, і погуляти містом.
День 2:
Переїзд в Національний парк Йотунхеймен. Переїзд автобусом і паромом займе цілий день, і тільки близько вечора ми будемо в місці першої стоянки.
День 3:
Перший ходовий день: гребінь між озерами Гьонде і Бессватнет, озеро Русватнет.
День 4:
Озеро Руссватнет, долина Веодален, вихід до підніжжя гори Гліттертінд
День 5:
Річка Вео, перехід через перевал в долину річки Скутта. Каньйон Вісдаллен.
День 6:
Радіальне сходження на Гальхьеппіген.
День 7:
Озеро Лейрванет, річка Віса. Простий день, щоб відпочити після сходження.
День 8:
Долина Гравдаллен, долина Сторутла
День 9:
Каньйон Утла, водоспад Веттісоффен (найвищий в Норвегії, 275 м. вільного падіння);
День 10:
Прогулянка до підніжжя водоспаду Веттісоффен. Переїзд на автобусі в містечко Согдал. Ночівля в кемпінгу на березі фйорда.
День 11:
Ранковий катер в Берген. Прогулянка на катері по фйорду Сонге займе 5 годин. Прибуваємо в Берген о 12:00.
Тут похід завершується: в Бергені є аеропорт, з якого можна летіти додому.
День 12:
Резервний день на випадок непередбачуваних затримок на маршруті. Якщо маршрут пройдено без затримок - день можна присвятити екскурсіям, прогулянкам по Бергену чи Осло.

 

 

Платіж учасника становить 310€. З цієї суми оплачується:
- витрати на харчування протягом походу;
- газові балони;
- групова аптечка;
- користування клубним груповим спорядження (газові пальники, казани, тенти, фільтри для води, і т.д.);
- при потребі безкоштовний "прокат" індивідуального спорядження (спального мішка, каремата, намету на 2-3 місця, трекінгових палиць);
- робота організаторів/гідів;
- допомога в купівлі авіаквитків і виборі спорядження;
- допомога з бронюванням житла (при потребі);
- оформлення страхового полісу;

Окремі витрати:
- авіаквитки (від 300€ в дві сторони);
- переїзди по Норвегії - основна стаття додаткових витрат (автобус і паром з Осло до початку маршруту, переїзд в Согдал, прогулянка на катері по фйорду). Сума додаткових витрат на транспорт - близько 250€;
- проживання в в платних кемпінгах. В цьому поході не всі стоянки платні, але половина ночівель буде в платних кемпінгах, вартістю 60-80 крон з людини (150-210грн.) за ніч;
- особисті витрати по-за основною програмою (кафе, ресторани, музеї, сувеніри, проживання перед і після походу, і т.д.). Особисті витрати повністю залежать від особистих побажань і апетитів. Норвегія - дорога країна, однак, при великій потребі, і там можна провести час заощадливо;

 

З приводу участі звертайтесь:
телефон, Viber, Telegram - 050 229 74 71 (Юлія)
mail: gyliagusy@gmail.com

додавайся до учасників походу в Facebook

Також ми можемо організувати такий похід для групи НА ЗАМОВЛЕННЯ :)

А Ви можете ПОДАРУВАТИ СЕРИФІКАТ на участь в цьому поході!

 

 

Для в'їзду в Ісландію громаданам України потрібен біометричний паспорт, або Шенгенська віза, у випадку якщо паспорта немає.

Так, ми допоможемо з квитками, при потребі можемо навіть купити їх всім туристам з нашої групи

Авіаквитки купувати рекомендується якомога раніше. За кілька місяців до відльоту вартість може бути значно нижчою, ніж за кілька тижнів. Тому, якщо Ви точно плануєте взяти участь в поході, не затягуйте з авіаквитками,: вчасно їх купивши, Ви можете заощадити кілька тисяч грн.

Для попереднього бронювання місця Ви можете зателефонувати на номер 0501798805, або написати в Facebook. Але якщо точно вирішили взяти участь в поході, необхідно зареєструватись нижче на цій сторінці, через google-форму.

ОСТАТОЧНО за учасником місце бронюється після РЕЄСТРАЦІЇ та ОПЛАТИ 30%

Бронювання місця: 30% від повної суми платежу учасника, здійснюється завчасно, в той момент як Ви вирішили йти в похід.

Решта оплати: (повна сума) здійснюється по можливості не пізніше ніж за тиждень до походу, або при зустрічі з гідом.

У разі відмови від участі в поході за тиждень до дати старту, повертається 50% від повної суми платежу учасника: за Вами було зарезервовано місце, яке вже не зможе зайняти інший учасник, а витрати (їжа, газ, бронювання житла, та ін.) клуб вже поніс.

Платіж учасника становить 310€. З цієї суми оплачується:
- витрати на харчування протягом походу;
- газові балони;
- групова аптечка;
- користування клубним груповим спорядження (газові пальники, казани, тенти, фільтри для води, і т.д.);
- при потребі безкоштовний "прокат" індивідуального спорядження (спального мішка, каремата, намету на 2-3 місця, трекінгових палиць);
- робота організаторів/гідів;
- допомога в купівлі авіаквитків і виборі спорядження;
- допомога з бронюванням житла (при потребі);
- оформлення страхового полісу;
Окремі витрати:
- авіаквитки (від 300€ в дві сторони);
- переїзди по Норвегії - основна стаття додаткових витрат (автобус і паром з Осло до початку маршруту, переїзд в Согдал, прогулянка на катері по фйорду). Сума додаткових витрат на транспорт - близько 250€;
- проживання в в платних кемпінгах. В цьому поході не всі стоянки платні, але половина ночівель буде в платних кемпінгах, вартістью 60-80 крон з людини (150-210грн.) за ніч;
- особисті витрати по-за основною програмою (кафе, ресторани, музеї, сувеніри, проживання перед і після походу, і т.д.). Особисті витрати повністю залежать від особистих побажань і апетитів. Норвегія - дорога країна, онак, при великій потребі, і там можна провести час заощадливо;

Вся необхідна їжа закуповується організаторами. Меню включає все необхідне: сніданки та вечері, перекуси під час переходів, чай/каву, сухофрукти та енергетичні батончики і т.д. Але якщо маєте бажання пригостити групу чимсь смачненьким, то всі будуть не проти :)

Основу нашого меню в цьому поході становитимуть туристичні сублімовані страви. Через часту погану погоду тут не вийде готувати вишукані страви. Однак ми придумаємо як зробити меню смачнішим і поживнішим :)

1. Повні набори косметики, банки шампунів, гелів для душу, креми у великих тюбиках, і
т.д. Всю косметику беріть в самому мінімальному фасуванні. ;
2. Запасний одяг, який не підходить для того, щоб одягти в поході;  
3. Великі рушники;  
4. Сокири, пилки, лопатки, льодоруби, та інші подібні інструменти;
5. Власні великі каструлі, казани, триноги до них;
6. Ручні та підвісні ліхтарі;
7. Книги, ноутбуки, великі планшети, і т.д.;    
8. Портативні колонки для прослуховування музики брати ЗАБОРОНЕНО. Якщо не можете без музики – беріть навушники :)

    Одяг і взуття:  
-       Комплект термобілизни. Бажано щоб це була білизна для сезону весна/осінь, але якщо такої немає, то згодиться будь яка. Легку термокофту можна використовувати як від сонця, так і вночі. Тепла термобілизна не завадить під час ночівлі. Не дивлячись на дощі і вітри, в Норвегії можна легко обгоріти на сонці.
-       Флісові кофти, бажано 2 шт. Найкращий варіант – одна легка і одна тепліша фліска. при цьому максимально тепла фліска є обов'язковою. Не рекомендується брати кофти з котону або шерсті; Важливо щоб Ваша куртка легко і зручно одягалась на обидві кофти; Якщо маєте ультралегкий компресійний пуховик - обов'язково візьміть.
-       Штормова куртка, від дощу + пончо. Штормова куртка повинна бути якісною, купленою в профільному магазині. Норвегія не терпить компромісів з одягом і спорядженням.;
-       Ходові штани + штормові штани від дощу.
-       Трекінгове взуття + запасні кросівки. В цьому поході наявність запасного взуття є обов'язковим. Основне взуття повинно бути водостійким. Але навіть водостійке взуття може намокнути в умовах вологого клімату Норвегії, тому запасне мати обов'язково.
-       Запасні шкарпетки і нижня білизна, з розрахунку на весь похід + пара теплих шкарпеток для сну;  
-       Легка Шапка;
-       Легкі резинові тапки (для табору, щоб ноги інколи відпочивали від важкого взуття); 
Не беріть з собою одяг, який не підходить для того щоб одягнути в поході!

    Посуд: ложка (вилка не потрібна), тарілка (легка металева, або з міцного пластику), чашка (металева, або пластикова). Керамічний посуд в походах не використовується. Якщо маєте термос – обов’язково візьміть;
    Спальний мішок для  режиму "рання весна/пізня осінь". Температура вночі може опускатись до 2-3 градусів.;
    Похідний рюкзак, мінімум на 50 л., щоб в нього помістився спальник, одяг, їжа, і все спорядження. Якщо у Вас малий досвід походів - не соромтесь запитати, ми проконсультуємо з приводу рюкзака та іншого спорядження;
    Налобний ліхтарик;
    Невеликий ніж, власні сірники або запальничка;
    Трекінгові палки (за бажанням, але дуже рекомендується):
    Власні специфічні медикаменти, які вживаєте тільки Ви, і яких точно не буде в стандартній груповій аптечці;   
    Засоби особистої гігієни: зубна щітка і паста, гігієнічна помада, крем від/для загару (під час зимових сходжень теж можна сильно обпалити обличчя на сонці), інші засоби особистої гігієни, за бажанням маленький рушник, кілька пачок сухих і вологих серветок, і т.д. (все в мінімальних тюбиках та упаковках, з розрахунку на 4 дні);

Взяти в прокат, або купити туристичне спорядження та одяг зі знижкою 10% Ви можете у наших друзів, в магазині Альпспорт: http://alpsport.kiev.ua

Повний збір групи - в кемпінгу в Осло. Однак, як правило, в такі походи група летиь разом , і збирається в аеропорту. Точне місце буде повідомлено пізніше, коли вирішимо яким рейсом летіти. Можливо хтось з туристів виявить бажання полетіти до Норвегії раніше. В такому випадку зустрінемось вже на місці. Про час і місце зустрічі домовимось ближче до походу.

 

 

фото з маршруту:

Національний парк Йотунхеймен:

фото з сайту http://www.destinations.ru/norway/sights/359#gallery-2

фото з сайту http://www.destinations.ru/norway/sights/359#gallery-2

Озеро Руссватнет:

фото з сайту http://norway-travel.com.ua/besseggen/

Підйом на Гальхеппіген:

фото з сайту www.atlasandboots.com/climbing-galdhopiggen-in-jotunheimen-national-park/#gallery-6 

Вид з вершини гори Гальхеппіген:

 фото з сайту www.atlasandboots.com/climbing-galdhopiggen-in-jotunheimen-national-park/#gallery-6

 

Найвищий водоспад Норвегії - Веттісфоссен (275м. вільного падіння потоку води):

фото з сайту https://www.dailyscandinavian.com/breathtaking-vettisfossen-falls-norway/

Согне-Фйорд:

фото з сайту www.visitnorway.ru