Гренландія

 

2-14 серпня 2022 року

  

Що треба знати про похід?
1. Весь маршрут трекінговий. Це означає, що для його проходження не потрібно використовувати спеціального спорядження. Трекінговий маршрут не передбачає альпінізму, скелелазіння, і т.п., і від початку до кінця проходиться своїми ногами. Протяжність маршруту 165 км./10 днів. Перепади висот загалом не великі, але в окремі дні становитимуть ⬈900м.⬊800м. В програмі активної частини є резервний день, на випадок затримок на маршруті.
2. Маршрут проходить на 60 км. північніше полярного кола. Погода Гренландії в цей сезон зазвичай дуже хороша. Денні температури +14+18, але можуть підніматись і вище +20. Нічні температури +2+3, але можуть опускатись до -3-4. Але головне - в цей період сухо, дощів майже немає, хоча часто вітряно. Світловий день триває фактично цілодобово - ми будемо там в період полярного дня.
3. Всі ночівлі заплановано на озерах. Розписати маршрут по днях, з прив'язкою до географічних об'єктів, досить проблематично. На маршрутів десятки і десятки безіменних озер, невеликих гір, річок та струмків. Це повністю безлюдні місця, і назв "другорядним" географічним об'єктам там ще ніхто не дав. Ночуємо весь час в наметах. На маршруті є кілька туристичних притулків - колишніх рибацьких та мисливських будиночків. Однак, підігнати маршрут під них досить важко, і вміщають вони всього 4-6 осіб. Ці притулки "адмініструються" самими туристами, які там зрідка проходять, і місця ніяк не бронюються. Крім того, в Гренландії ніхто не забороняє ставити намет будь-де по маршруту. А гарних місць там достатньо.
4. При потребі ми позичимо частину спорядження. За користування клубним спорядженням ми не беремо гроші. Бронюйте місце завчасно, і ми дамо Вам намет, теплий спальник, каремат, трекінгові палиці.
5. На маршруті повністю відсутній зв'язок протягом всіх 10 днів.
6. Маршрут на 100% автономний. Жодної можливості докупити продукти, чи залишитись в якомусь населеному пункті тут не буде.
7. Похід можна дуже успішно поєднати з рибалкою. По маршруту десятки озер і рік, в яких водиться кілька видів лосося, річкового і озерного. Місцеві озера і ріки загалом відомі серед гренландських рибалок, і зробив славу цьому регіону в першу чергу арктичний голець, який тут представлений двома підвидами. Це дуже смачна риба, тому всі, хто вміють тримати в руках спінінг - обов'язково беріть! Риби водиться вдосталь по всьому маршруту. Сезон - саме для риболовлі.
8. Похід розвідувальний. Готуйтесь до справжніх пригод :)

 

План подорожі:


День 1:
Збір групи в м. Сіссімут. Це місто - друге за розміром в Гренландії, але дуже маленьке по українських мірках - всього 5 тис. населення. Це останній оплот цивілізації на нашому шляху.
В перший день можна відпочити після довгого перельоту, погуляти містечком, спробувати місцевої кухні. Основне населення Сіссімуту - ескімоси. В їх ресторанчиках можна спробувати небачених делікатесів!
Ночуємо в одному з хостелів.
День 2 - день 10:
Піша частина походу, протяжністю 165 км. Зробити текстовий опис маршруту по днях, з прив'язкою до географічних об'єків, досить проблематично. На маршрутів десятки і десятки безімених озер, гір, річок та струмків. Це повністю безлюдні місця, і назв "другорядним" географічним об'єктам там ще ніхто не дав.
Всі ночівлі на маршруті плануються на озерах або берегах фіордів. Прив'язка до місць ночівлі досить умовна.
День 11:
Резервний день, на випадок затримок на маршруті.
День 12:
Фінішуємо в містечку Кангерлуссуак. Це поселення, в якому нічого немає, порівняно зі стартової точкою, але є аеропорт. Щоб дістатись Великої Землі - дешевше і простіше зробити короткий ранковий переліт назад у Сіссімут. А звідти вечірнім рейсом, або наступного дня можна відлітати додому.

 

Платіж учасника становить 590€ Ця сума включає:
    - Харчування в поході. Виключення - харчування під час перебування в містечках Сіссімут та Кангерлуссуак, на старті і фініші. Там користуємось нагодою спробувати кухні ескімосів;
    - Страховий поліс;
    - Робота гідів та організаторів;
    - Газові балони;
    - Групова аптечка;
    - Клубне групове спорядження: пальники, джетбойли, казанки;
    - Використання індивідуального клубного спорядження: теплого спального мішка, ультралегкого намету (1-2-3 місця), каремату, трекінгових палиць;
    - Пошук і бронювання житла в містах Сіссімут та Кангерлуссуак. Житло оплачується окремо;
    - Допомога з вибором авіарейсів та купівлею квитків;
    
Додаткові витрати:
    - Авіаквитки;
    - Проживання в хостелах/готелях в містах Сіссімут та Кангерлуссуак (мінімум 1 ніч перед стартом, якщо прилетіти раніше).
    - Особисті витрати по дорозі до Гренладнії, та в Гренладії: перекуси, кав'ярні, сувеніри, і т.д. Витрат на маршруті не буде жодних: тут немає зборів за вхід, оплати за кемпінг, і т.д. І на маршруті не буде жодної можливості витратити гроші. Переїздів на місцях також не планується;

 

 

З приводу участі звертайтесь:
телефон, Viber, Telegram - 050 229 74 71 (Юлія)
mail: gyliagusy@gmail.com

додавайся до учасників походу в Facebook

Також ми можемо організувати такий похід для групи НА ЗАМОВЛЕННЯ :)

А Ви можете ПОДАРУВАТИ СЕРИФІКАТ на участь в цьому поході!

 

 

Для в'їзду в Гренландію громаданам України потрібен біометричний паспорт.

Так, ми допоможемо з квитками, пошуком зручних авіарейсів, і при потребі можемо навіть купити їх всім туристам з нашої групи

Переліт до Гренладії досить дорогий, тому авіаквитки купувати рекомендується якомога раніше. За кілька місяців до відльоту вартість може бути значно нижчою, ніж за кілька тижнів. Тому, якщо Ви точно плануєте взяти участь в поході, не затягуйте з авіаквитками,: вчасно їх купивши, Ви можете заощадити кілька тисяч грн.

Для попереднього бронювання місця Ви можете зателефонувати на номер 0501798805, або написати в Facebook. Але якщо точно вирішили взяти участь в поході, необхідно зареєструватись нижче на цій сторінці, через google-форму.

ОСТАТОЧНО за учасником місце бронюється після РЕЄСТРАЦІЇ та ОПЛАТИ 30%

Для бронювання місця робиться передплата в сумі 150. Передплату можна зробити в гривнях, по курсу, актуальному на момент здійснення платежу. Бронювати місце можна в той момент, як прийнято рішення взяти участь в поході;

Повна оплата робиться при зустрічі з гідом, в перший день походу, виключно в Євро, готівкою. За бажанням, повну оплату можна зробити завчасно, коли бронюєте місце. В такому разі кошти перераховуються в гривнях, по курсу, актуальному на момент здійснення платежу.

При відмові від участі за 30 днів (і більше) до походу, передплата повертається в повному розмірі, або може перенестись на бронювання місця в будь-якому іншому поході.

При відмові менше як за 30 днів до походу, передплата не повертається, але в повному розмірі може перенестись на бронювання місця в будь-якому іншому поході.

При відмові менше як за 14 днів до походу, передплата не переноситься і не повертається, оскільки ми вже понесли витрати конкретно на цей похід, з врахуванням твоєї участі. Кошти повертаються тільки у випадку, коли тебе є ким замінити. Якщо запропонуєш когось замість себе, або у нас є туристи "в черзі", які встигають придбати квитки і зібратись в похід - передплата повертається, або переноситься на інший похід.

При відмові після того, як набір групи закрито - передплата не повертається, крім випадків, коли тебе є ким замінити. Про закриття групи ми сповіщаємо всіх зареєстрованих листом на ел. пошту, вказану при реєстрації. Також на сторінці турклубу "Гиля Гуси" в Facebook робиться публікація про закриття набору в групу. Набір закривається, коли є достатня кількість учасників, які забронювали місце. Зауваж: в різні походи закриття набору відбувається в різний термін, інколи це трапляється за кілька місяців, інколи за тиждень до старту. Якщо набір закрито завчасно, (наприклад, за 30 днів до старту) - це означає, що всім туристам, які реєструються після тебе, буде відмовлено в участі. Якщо ти відмовляєшся вже після закриття набору, а іншим туристам ми вже відмовили, і замінити тебе не можемо - передплата не повертається.

При відмові від участі вже під час походу - кошти не повертаються.

Якщо ти реєструєшся на сайті завчасно (навіть за рік до походу), але не робиш передплату, і хтось вніс передплату раніше, забронювавши останнє місце - то це місце дістається туристам, які зробили передплату.

Платіж учасника становить 590€ Ця сума включає:
    - Харчування в поході. Виключення - харчування під час перебування в містечках Сіссімут та Кангерлуссуак, перед стартом і на фініші. Там користуємось нагодою спробувати кухні ескімосів;
    - Страховий поліс;
    - Робота гідів та організаторів;
    - Газові балони;
    - Групова аптечка;
    - Клубне групове спорядження: пальники, джетбойли, казанки;
    - Використання індивідуального клубного спорядження: теплого спального мішка, ультралегкого намету (1-2-3 місця), каремату, трекінгових палиць;
    - Пошук і бронювання житла в містах Сіссімут та Кангерлуссуак. Житло оплачується окремо;
    - Допомога з вибором авіарейсів та купівлею квитків;
    
Додаткові витрати:
    - Авіаквитки - це основна стаття витрат в цій мандрівці. Всі перельоти з України і назад - бл.1000$+.
    - Проживання в хостелах/готелях в містах Сіссімут та Кангерлуссуак (мінімум 1 ніч перед стартом, якщо прилетіти раніше). Загалом, проживання в хостелах і готелях в Гренландії не дешеве по українських мірках, але там можна обійтись 1-2 ночами, на старті і фініші;
    - Особисті витрати по дорозі до Гренладнії, та в Гренладії: перекуси в аеропортах, ресторанчики в містечках Сіссімут та Кангерлуссуак, кав'ярні, сувеніри, і т.д. На маршруті витрат не буде жодних: тут немає зборів за вхід, оплати за кемпінг, і т.д. І на маршруті не буде жодної можливості витратити гроші. Переїздів на місцях також не планується. Отже, особисті витрати повнісю залежат від вашої здатності розгулятись в двох ескімоських поселеннях та аеропортах;

Вся необхідна їжа закуповується організаторами. Меню включає все необхідне: сніданки та вечері, перекуси під час переходів, чай/каву, сухофрукти та енергетичні батончики і т.д. Але якщо маєте бажання пригостити групу чимсь смачненьким, то всі будуть не проти :)

Основу нашого меню в цьому поході становитимуть туристичні сублімовані страви. Через повну відстурність дров та довгу тривалість походу, тут не вийде готувати вишукані страви. Однак ми придумаємо як зробити меню смачнішим і поживнішим :)

1. Повні набори косметики, банки шампунів, гелів для душу, креми у великих тюбиках, і
т.д. Всю косметику беріть в самому мінімальному фасуванні. ;
2. Запасний одяг, який не підходить для того, щоб одягти в поході;  
3. Великі рушники;  
4. Великі сокири, пилки, лопатки, льодоруби, та інші подібні інструменти; Можна взяти тільки легкі інструменти, з мінімальною вагою.
5. Власні великі каструлі, казани, триноги до них;
6. Ручні та підвісні ліхтарі;
7. Книги, ноутбуки, великі планшети, і т.д.;    
8. Портативні колонки для прослуховування музики брати ЗАБОРОНЕНО. Якщо не можете без музики – беріть навушники.

    Одяг і взуття:  
-       Комплект термобілизни. Бажано щоб це була білизна для сезону весна/осінь, але якщо такої немає, то згодиться будь яка. Легку термокофту можна використовувати як від сонця, так і вночі. Тепла термобілизна не завадить під час ночівлі.
-       Флісові кофти, бажано 2 шт.,(тонка+товста), або фліска+легкий пуховик. Не рекомендується брати кофти з котону або шерсті; Важливо щоб Ваша куртка легко і зручно одягалась на обидві кофти; Якщо маєте ультралегкий пуховик, обов'язково візьміть.
-       Спортивна штормова куртка, від дощу + пончо. Штормова куртка повинна бути якісною, купленою в профільному магазині.
-       ходові штани + штормові штани від дощу.
-       Трекінгове взуття + запасні кросівки. В цьому поході наявність запасного взуття є обов'язковим. Основне взуття повинно бути водостійким. Але навіть водостійке взуття може намокнути в умовах вологого клімату Ісландії, тому запасне мати обов'язково.
-       Запасні шкарпетки і нижня білизна, з розрахунку на весь похід + пара теплих шкарпеток для сну;  
-       Головні убори: легка шапка, кепка від сонця, накомарник (сіточка) на обличчя;
-       Легкі резинові тапки (щоб ходитив таборі, щоб ноги інколи відпочивали від важкого взуття); 
Не беріть з собою одяг, який не підходить для того щоб одягнути в поході!

    Посуд: ложка (вилка не потрібна), тарілка (легка металева, або з міцного пластику), чашка (металева, або пластикова). Керамічний посуд в походах не використовується. Якщо маєте термос – обов’язково візьміть;
    Спальний мішок для  режиму "рання весна/пізня осінь". Температура вночі може опускатись до -2-3 градусів.;
    Похідний рюкзак, мінімум на 60 л., щоб в нього помістився теплий спальник, одяг, їжа, і все спорядження. В рюкзаку має бути місце для групового вантажу.
    Налобний ліхтарик;
    Невеликий ніж, власні сірники або запальничка;
    Трекінгові палки (за бажанням, але дуже рекомендується):
    Власні специфічні медикаменти, які вживаєте тільки Ви, і яких точно не буде в стандартній груповій аптечці;   
    Засоби особистої гігієни: зубна щітка і паста, гігієнічна помада, крем від/для загару (за полярним колом також можна сильно обпалити обличчя на сонці), інші засоби особистої гігієни, за бажанням маленький рушник, кілька пачок сухих серветок, вологий туалетний папір (замість вологих серветок), і т.д. (все в мінімальних тюбиках та упаковках, з розрахунку на 4 дні);

Взяти в прокат, або купити туристичне спорядження та одяг зі знижкою 10% Ви можете у наших друзів, в магазині Альпспорт: http://alpsport.kiev.ua

Оскільки плануємо летіти всі разом, то група збирається в аеропорту. Точне місце буде повідомлено пізніше, коли вирішимо яким рейсом летіти. Можливо хтось з туристів виявить бажання полетіти до Гренландії раніше. В такому випадку зустрінемоь вже на місці. Про час і місце зустрічі домовимось ближче до походу.

Перевага надається туристам, які вже ходили в походи з клубом "Гиля Гуси", або мають досвід походів середньої тривалоісті і складності. Туристи, які взагала не мають досвіду походів, на цей маршрут не допускаються!

 

 

Фото з маршруту:

Стартова точка маршруту, містечко Сіссімут:

фото з сайту: https://geneonanimation.com

Гори за Сіссімутом, день 1:

фото з сайту: https://geneonanimation.com

 фото з сайту: https://geneonanimation.com

фото: https://forum.awd.ru

Перші два дні на маршруті буде "ліс" з дрібних кущів. Далі - тільки тундра. День 2:

фото: https://forum.awd.ru

Один з великих фіордів, день 2:

фото: https://forum.awd.ru

З першого дня починаються озера, які будуть незмінною частиною пейзажу аж до останнього дня. Озеро Іннаюаттуп:

фото: https://forum.awd.ru

 

Поблизу великого озера Амітссорсуаку:

фото з сайту: https://geneonanimation.com

Озеро Амітссорсуаку:

фото з сайту: https://geneonanimation.com

Притулок на озері Амітссорсуаку:

фото: https://www.lonelyplanet.com

 

Туристичний притулок Екуалугаарніарфік. Придивіться уважно.  І не намагайтесь запам'ятати назви :)

фото з сайту: https://geneonanimation.com

квітуча тундра в районі Екуалугаарніарфік:

фото з сайту: https://geneonanimation.com

Один з найколоритніших притулків на маршруті:

фото з сайту: https://geneonanimation.com

Ландшафт в районі Кангерлуссуак:


 

фото з сайту: https://geneonanimation.com

фото з сайту: https://geneonanimation.com

Остання ночівля перед фінішем. Всі ночі в поході будуть на берегах озер:

 фото: https://forum.awd.ru

Головні мешканці цих країв - північні олені та вівцебики. Їх кількість тут вимірюється десятками тисяч. Всі туристи, які були на маршруті, розповідають про велику кількість тварин:

 фото з сайту: https://geneonanimation.com