Індійські Гімалаї

31 липня - 13 серпня 2023 рокуГімалаї не потребують реклами. Це просто гігантська гірська система, розташована на території шести країн - Китаю, Непалу, Бутану, Пакистану, Афганістану, та Індії. А саме головне, Гімалаї - це не тільки Еверест та "розкручені" туристичні локації. В Гімалаях просто незліченна кількість вершин та перевалів, про назви яких ви ніколи не чули, але які вражають своєю суворою красою, складністю. І якщо не "гнатись за Еверестом", а просто почати відкривати для себе Гімалаї - то не вистачить життя, щоб пройти всі маршрути, чи хоча б "в теорії" вивчити вершини і перевали.
Ми почнемо відкривати Гімалаї з їх індійської частини, з регіону під назвою Ладакх, що знаходиться на території штату Джаму і Кашмір. Чим цікавий Ладакх? Причин багато: до 1974 року регіон був повністю закритий для відвідування іноземцями, а деякі території відкрили лиш кілька років тому, і місцеве населення ще не розбалуване навалами туристів. Ладакх - частина колишнього Тібету. Тут повністю збереглась самобутня культура і колорит цієї зникаючої країни, з великою кількістю монастирів, храмів, ступ, з малими поселеннями індійсько-тібетського населення, ще не розбалуваного потоком туристів. І звісно ж головне, за ради чого ми туди їдемо - це неймовірні гори: деякі вершини тут сягають майже 7 тис.м.,  льодовики сповзають на кілометри крутими схилами, і від масштабів просто крутиться голова!


Що треба знати про похід:
1. Весь маршрут трекінговий, і від початку до кінця проходиться своїми ногами, без альпіністського спорядження - льодорубів, карабінів, зв'язок, і т.п.;
2. Похід розвідувальний. Маршрут авторський, і поєднує найцікавіші відрізки різних трекінгових маршрутів в цій частині Гімалаїв. Ми підійдемо до самісінього підніжжя гігантів Сток-Кангі (6153м.) і Канг-Ятце (6400м.), побачимо кльорові гори, кілька каньйонів, два базових табори. Готуйтесь до пригод!
3. Маршрут складний по мірках трекінгу. Складність не в технічному плані, складність 1) у великих висотах - трек на деяких відрізках проходить вище 5 тис.м., і може переноситись важче. Щоденні переходи 12-15 км. В окремі дні переходи довші, але з малими перепадами висот; 2) Перепади висот в деякі дні становитимуть більше 1000м.; 3) Рюкзак буде важким: ми несемо їжу майже на весь похід, а також теплий одяг і теплі спальники. В наших походах ми не використовуємо жодних консерв та важких по вазі продуктів, вся їжа сушена, сублімована, розділена на кожен прийом. Але на тривалий похід все одно вага їжі буде значна. Докупити їжу на маршруті досить проблематично: є лиш кілька точок, з досить обмеженим вибором; 4) вдень може бути спекотно, вночі як правило заморозки, а на висотних ночівлях заморозки гарантовані; Набір всіх цих факторів робить похід не простим, і вимагає від учасників команди готовності до такої пригоди;
4. Під час походу живемо в наметах, із 3-го по 13-й день.
5. Найвища ночівля планується на висоті 4957 метрів;
6. На маршруті кілька перевалів висотою більше 5.200 тис.м. Ці перевали теж проходяться в режимі трекінгу, і не складні технічно, але йдеться на такій висоті важче;
7. В програму закладено два "не ходових" дні. Один день для відпочинку після шести ходових, і один день резервний, на випадок затримок на маршруті. Ці дні включено в план активної частини (дні 3-13),; 
8. При потребі ми позичимо частину спорядження. За користування клубним спорядженням не потрібно нічого доплачувати. Бронюйте місце завчасно, і ми дамо Вам ультралегкий намет, теплий спальник, каремат, трекінгові палиці.
9. На маршрут не допускаються новачки, які ніколи не бували в походах. Всі учасники повинні мати досвід тривалих походів середньої складності, або мати досвід походів з клубом "Гиля Гуси".

 

Програма поїздки:

День 1:
Прилітаємо в містечко Лех.
Оскільки довгі перельоти з пересадками дуже виснажливі, а попереду важкий похід - в перший день селимось в хостел чи кемпінг, і відпочиваємо.
День 2:
Акліматизація, прогулянка по місцевих храмах.
Лех - територія колишнього Тібету, і тут збереглось багато тібетських пам'яток. Місто знаходиться вище 3 тис.м., а наш маршрут буде пролягати ще вище, подекуди вище 5 тис.м. над рівнем моря. Для таких висот потрібна акліматизація, і прогулянка по храмах - чудова нагода поєднати корисне з цікавим.
День 3 - день 13:
Трекінг навколо гори Сток-Кангрі.
Вранці третього дня робимо короткий трансфер до стартової точки і виходимо на маршрут. За наступні 12 днів пройдемо велике коло навколо Сток-Кангрі, візьмемо кілька високих перевалів, двічі зупинимось в висотних альпіністських таборах, заночуємо на висоті 4957м.  зблизька роздивимось кілька вершин 6-тисячників, і зблизька, з усіх сторін, помилуємось гігантами Сток-Кангрі (6153м.) і Канг-Ятце (6400м.) . Під час активної частини заплановано день на відпочинок, і резервний день, на випадок затримок на маршруті.
День 14:
Останній перехід до села, переїзд в Лех.
Робимо ранковий перехід тривалістю 6-7 годин до села, де закінчується піша частина маршруту. Звідти їдемо в Лех, і вечірнім рейсом можемо відлітати в Нью-Дейлі. Звідти вже можна летіти додому, а можна продовжити мандрівку по Індії.

 

 

Платіж учасника становить 590 Ця сума включає:
- Харчування під час активної частини походу, з 3-го по 14-й день. Виключення - харчування під час перебування в м. Лех (1-й та 2-й день). Там використаємо нагоду спробувати місцевої кухні;
- Робота організаторів та гідів клубу "Гиля Гуси";
- Газові балони;
- Групова аптечка;
- Клубне спорядження для групи: пальники, джет бойли, казанки;
- Використання індивідуального клубного спорядження: спального мішка, ультралегкого намету (1-2-3 місця), каремату, трекінгових палиць;
- Допомога з пошуком і бронюванням житла в м.Лех. Житло оплачується окремо;
- Організація трансферів з м. Лех до стартової точки, і від фінішної точки назад в Лех.
- Допомога з купівлею авіаквитків;
  
Додаткові витрати:
- Авіаквитки (купуючи квитки завчасно, переліт в дві сторони з багажем обійдеться в 700-750$, ближче до вильоту ціна може бути значно вищою);
- Проживання в готелі/хостелі/кемпінгу  перед, і по завершенні походу. Це мінімум дві ночі в м.Лех. Там здаються кімнати в різних цінових категоріях, і крім хостелів/готелів в м. Лех є недорогий кемпінг. З бронюванням житла ми допоможемо;
- Збори за кемпінг в гірських таборх. Ці суми не великі, в межах 150-200 грн./ніч;
- Віза в Індію;
- Страховий поліс;
- Особисті витрати в Індії та під час перельоту: перекуси в аеропортах, сувеніри, ресторанчики, і т.д.;

 

 

З приводу участі звертайтесь:
телефон, Viber, Telegram - 050 229 74 71 (Юлія)
mail: gyliagusy@gmail.com

додавайся до учасників походу в Facebook

Також ми можемо організувати такий похід для групи НА ЗАМОВЛЕННЯ :)

А Ви можете ПОДАРУВАТИ СЕРИФІКАТ на участь в цьому поході!

 

 

Для попереднього бронювання місця Ви можете зателефонувати на номер 0501798805, або написати в Facebook. Але якщо точно вирішили взяти участь в поході, необхідно зареєструватись нижче на цій сторінці, через google-форму.

ОСТАТОЧНО за учасником місце бронюється після РЕЄСТРАЦІЇ та ОПЛАТИ 30%

Для бронювання місця робиться передплата в сумі 150$ Передплату можна зробити в гривнях, по курсу, актуальному на момент здійснення платежу. Бронювати місце можна в той момент, як прийнято рішення взяти участь в поході;

Повна оплата робиться при зустрічі з гідом, в перший день походу, виключно в Євро, готівкою. За бажанням, повну оплату можна зробити завчасно, коли бронюєте місце. В такому разі кошти перераховуються в гривнях, по курсу, актуальному на момент здійснення платежу.

При відмові від участі за 30 днів (і більше) до походу, передплата повертається в повному розмірі, або може перенестись на бронювання місця в будь-якому іншому поході.

При відмові менше як за 30 днів до походу, передплата не повертається, але в повному розмірі може перенестись на бронювання місця в будь-якому іншому поході.

При відмові менше як за 14 днів до походу, передплата не переноситься і не повертається, оскільки ми вже понесли часткові витрати конкретно на цей похід, з врахуванням твоєї участі. Кошти повертаються тільки у випадку, коли тебе є ким замінити. Якщо запропонуєш когось замість себе, або у нас є туристи "в черзі", які встигають придбати квитки і зібратись в похід - передплата повертається, або переноситься на інший похід.

При відмові після того, як набір групи закрито - передплата не повертається, крім випадків, коли тебе є ким замінити. Про закриття групи ми сповіщаємо всіх зареєстрованих листом на ел. пошту, вказану при реєстрації. Також на сторінці турклубу "Гиля Гуси" в Facebook робиться публікація про закриття набору в групу. Набір закривається, коли є достатня кількість учасників, які забронювали місце. Зауваж: в різні походи закриття набору відбувається в різний термін, інколи це трапляється за кілька місяців, інколи за тиждень до старту. Якщо набір закрито завчасно, (наприклад, за 30 днів до старту) - це означає, що всім туристам, які реєструються після тебе, буде відмовлено в участі. Якщо ти відмовляєшся вже після закриття набору, а іншим туристам ми вже відмовили, і замінити тебе не можемо - передплата не повертається.

При відмові від участі вже під час походу - кошти не повертаються.

Якщо ти реєструєшся на сайті завчасно (навіть за рік до походу), але не робиш передплату, і хтось вніс передплату раніше, забронювавши останнє місце - то це місце дістається туристам, які зробили передплату.

Вся необхідна їжа закуповується організаторами. Меню включає все необхідне: сніданки та вечері на базі, перекуси під час виходів в гори, чай/каву, і т.д. Але якщо маєте бажання пригостити групу чимсь смачненьким, то всі будуть тільки ЗА :)

1. Повні набори косметики, банки шампунів, гелів для душу, креми у великих тюбиках, і
т.д. Всю косметику беріть в самому мінімальному фасуванні. ;
2. Запасний одяг, який не підходить для того, щоб одягти в поході;  
3. Великі рушники;  
4. Великі сокири, пилки, лопатки, льодоруби, та інші подібні інструменти; Можна взяти тільки легкі інструменти, з мінімальною вагою.
5. Власні великі каструлі, казани, триноги до них;
6. Ручні та підвісні ліхтарі;
7. Книги, ноутбуки, великі планшети, і т.д.;    
8. Портативні колонки для прослуховування музики брати ЗАБОРОНЕНО. Якщо не можете без музики – беріть навушники.

     Одяг і взуття:  
-       Комплект термобілизни. Бажано щоб це була білизна для сезону весна/осінь, але якщо такої немає, то згодиться будь яка. Легку термокофту можна використовувати як від сонця, так і вночі. Тепла термобілизна не завадить під час ночівлі на високогір'ї.
-       Для утоплення Флісові кофти, бажано 2 шт. Найкращий варіант – одна легка і одна тепліша фліска. при цьому максимально тепла фліска є обов'язковою. Не рекомендується брати кофти з котону або шерсті; Важливо щоб Ваша куртка легко і зручно одягалась на обидві кофти. Для додаткового утеплення візьмуть ультралегкий пуховик
-       Спортивна штормова куртка, від дощу;
-       легкі штани + штормові штани. Або ж просто дві пари трекінгових штанів, на випадок якщо перші намокнуть;
-       Трекінгове взуття + запасні кросівки. В цьому поході наявність запасного взуття є обов'язковим;
-       Запасні шкарпетки і нижня білизна, з розрахунку на весь похід;  
-       Легка Шапка може знадобитись вечорами, та на високогір'ї;
-       Легкі резинові тапки, щоб в таборі ноги відпочивали від важкого трекінгового взуття;  
-       головний убір від сонця. Найкращий варіант - панама, яка закриє і обличчя, і шию;
-       окуляри від сонця (за бажанням);
Не беріть з собою одяг, який не підходить для того щоб одягнути в поході!

    Посуд: ложка (вилка не потрібна), тарілка (легка металева, або з міцного пластику), чашка (металева, або пластикова). Керамічний посуд в походах не використовується.
    Спальний мішок, з температурою комфорту -5;
    Похідний рюкзак, мінімум на 55 л., щоб в нього помістився спальник, одяг і їжа.
    Налобний ліхтарик;
    Невеликий ніж, власні сірники або запальничка;
    Трекінгові палки (за бажанням, але дуже рекомендується):
    Власні специфічні медикаменти, які вживаєте тільки Ви, і яких точно не буде в стандартній груповій аптечці;   
    Засоби особистої гігієни: зубна щітка і паста, гігієнічна помада, крем від сонця з самим високим показником захисту, інші засоби особистої гігієни, за бажанням маленький рушник;

При потребі ми позичимо:
- теплий спальний мішок;
- каремат;
- легкий намет;
- трекінгові палиці;кілька пачок сухих і вологих серветок, і т.д. (все в мінімальних тюбиках та упаковках, з розрахунку на 4 дні);


Взяти в прокат, або купити туристичне спорядження та одяг зі знижкою 10% Ви можете у наших друзів, в магазині Альпспорт: http://alpsport.kiev.ua

Перевага надається туристам, які вже ходили в походи з клубом "Гиля Гуси". Туристи, які взагала не мають ніякого досвіду походів, на цей маршрут не допускаються!

Чому не допускаються туристи без досвіду? Тому що туристи без досвіду часто самі не знають, чого чекати від себе в умовах походу. Оскільки тут не буде можливості зійти  маршруту в будь який момент, кожен учасник повинен бути добре екіпірованим, готовим йти до кінця, і отримувати задоволення від нелегких похідних умов :)

Стосовно маршруту: не дивлячись на те що маршрут інколи буде проходити на висотах більше 5 тис. м., він не складний технічно, і проходиться без використання альпіністського та ін. спорядження. Тобто, весь маршрут трекінговий, і проходиться тільки власними ногами. Тут не потрібно мати спеціальних навичок, але гарна фізична форма та позитивний настрій, є необхідними умовами успішного проходження маршруту. Важливі в прешу чергу вольові якост: перед походом обов’язково врахуйте свою свою здатність і готовність переносити підвищені фізичні навантаження, та можливий похідний дискомфорт. Інколи доведеться йти довше, вставати раніше, і т.д. Деякі ділянки маршруту будуть досить складними - з різкими підйомами/спусками, сипухами, камінням, і додатково до цього в знаки може датись велика висота. Враховуючи це, маршрут сплановнао так, щоб максимально спростити переходи там, де це можливо, а в програму закладено кілька одноденних стоянок. Ці стоянки не тільки дадуть можливість відпочивати після важких переходів, а й відіграють роль резервного часу, на випадок затримок, і сповільнення темпу руху.

 

 

Програма походу по днях:

 

День 1-2:

В перший день прилітаємо в Лех, і просто відпочиваємо після виснажливих перельотів. Перед походом на великі висоти потрібно акліматизуватиь. Лех знаходиться вище 3 тис.м., над рівнем моря, і наша акліматизація почнеться вже тут. Оскільки ще не ясно, в який час ми будемо на місці, планується ще один повний день на акліматизацію. На другий день заплановано прогулянку по монастирях , в один з палаців, та місцеві ресторанчики. Отже, в перший день добираємось в Лех, і маємо один повний день на відпочинок та акліматизацію, докупку продуктів, і т.д.

Королівський плац в м. Лех збудовано в 17ст. Палац слугував домом правлячої династії до 1834р.:

 

День 3:

Похід почнеться з поступового набору висоти в долині Рамбак. В перший день нас оточуватимуть невисокі, по мірках Гімалаїв гори, а в далині виднітимуться Сток-Кангрі, Канг-Ятце, та інші гіганти, до яких ми вийдемо за кілька днів.

Вид на гору Сток-Кангрі з долини Рамбак:

 

Поступово набираємо висоту, рухаючись до першого перевалу. Початок стежки в долині Рамбак:

 

День 4:

Сьогодні у нас перший перевал, Переходимо через перевал в долину річки Занскар. З долини відкривається вид на хребет Сток. Бачимо Гімалаї у всії своїй суворій красіі:

 

Йдемо долиною Занскар:

 

День 5

Трек продовжується долиною Занскар:

 

З долини відкривається вид на Сто-Кангрі. А весь наш маршрут - це велике "коло" навколо цієї гори:

 

День 6:

В п'ятий день потрапляємо в долину Ханкар:

 

Одна із гір-візиток долини Ханкар:

 

Вид з Ханкара на Канг Ятце (6400м.). Це найвища гора в цьому районі, і за кілька днів ми її побамо з близька:

 

За Ханкаром, прямо на нашому маршруті, є ще одна цікавинка - каньйон з такими геологічними утвореннями:

 

 

День 7:

Постопово набираємо висоту, рухаючись в напрямку табору Німалінг. По дорозі відкриваються фантастичні види на на Канг Ятце:

 

По дорозі в Нмалінг можна скупатись в одному з нечисельниз високогірних озер в цьому районі. Озеро з освіжаючою водою і з видом на Канг Ятце знаходиться прямісінько на маршруті:

 

На стежці до Німалінга в голові буде крутитись не стільки від розрідженого повітря, як від гір і льодовиків грандіозного розміру. Язики льодовиків на Канг-Ятце стускаються на кілька тисяч метрів:

 

День 8:

Після нелегких переходів планується одноденний відпочинок в таборі Німалінг. В цей день можна відіспатись, відновити сили, і прогулятись по околицях табору. Тут ідеальне місце, щоб влаштувати фотосесію на фоні гір-гігантів:

 

За попередні дні ми суттєво наберемо висоту, і наш табір на 7-8 ніч буже на висоті аж 4800м. Канг-Ятце можна побачити зовсім зблизька з перевалу, який подолаємо на шляху до табору:

 

День 9:

Відпочивши один день, рушаємо далі! Висота треку збільшується: цього дня ми піднімемось до відмітки 5257м. Це найвища точка на нашому маршрутів. Але вид з перевалу Кунгмару вартий витрачених зусиль, і "головокружінь" від гірської хвороби:

Після перевалу нас чекає довгий спуск.  До кінця дня ми опинимось приблизно на висоті 4150 м., скинувши за день більше тисячі метрів. Вже сьогодні ланшфати зміняться до невпізнаваності: в долині  зовсім інша геологічна структура, а "малюнок" гір і навіть їх забарвлення повністю відрізнятиметься від попередніх днів.

Яки з погонщиками піднімаються на перевал Кунгмару, а далі по маршруту видніються кольорові гори:

 

До кінця дня опиняємось неначе в зовсім іншій природній зоні. Кольорові гори за перевалом

 

"Кам'яні гриби" в долині:

 

 

День 10:

За Кольоровими горами ландшафт знову змінються. 10-й день відрізнятиметься від попреердніх, і від наступних днів. Стежка до Сток-Кангрі:

 

 

До вечора вийдемо до табору Чакот-Шама. Це вже великий базовий табір:

 

День 11:

Сьогоні взьмемо ще один перевал, за яким виходимо до ще одного табору, де можливо і зупинимось:

 

День 12:

Сток-Кангрі здаєтсья вже зовсім близько. Але сьогодні маємо подолати ще один перевал. Табір залишається позаду, а попереду на нашому маршруті гори з небаченою геологічною структурою. Ми знову опиняємось неначе в зовсім інших горах, не схожих на ті, що були в поперердні дні. Набираємо висоту, і на ночівлю зупинимось на плато на висоті 4957 м. - наш найвищий табір на маршруті!

 

Скелі і каміння стають все більш коричневими, гори виглядають все агресивнішими. По переду видніється Сток-Кангрі:

 

"Інопланетний" пейзаж на треку до Сток-Кангрі:

 

День 13:

Останній ходовий день. Залишилось пройти близько 7 км., але при цьому скинути аж 2 тис.м. висоти, по ущелині, яка зовсім не буде схожою на все, що ми бачили в попрередні дні. Скелі змінять колір на темно коричневий, а ущелину оточуватимуть кам'яні фігури, яких не побачиш більше ніде в світі:

 

 

Дорога з табору в фінішне село:

 

Дорога з табору в фінішне село:

 

 

День 14:

резервний день, на випадок затримок на маршруті. Можливо ми проведемо цей день в горах, а можливо вже в цивілізації. На вечір 14-го дня можна брати квитки з м. Лех до Нью-Денйлі.

всі фото з відкритих джерел :)