Центральні Горгани, червень 2018

Похід відбувся в червні 2018 року. Центральними Горганами ми вже ходили в 2014-15 роках, а потім несправедливо забули про цей гірський масив. Хоча маршрут не

просто вартий уваги, а мабуть один з найяскравіших в Карпатах. Влітку 2018 ми зібрали групу з восьми туристів, і повернулись, трохи змінивши програму: якщо раніше ми проходили цей самий відрізок з 3-ма ночівлями, то цьогоріч розтягли на 4 ночі/5 днів. Такий режим дав ще більше часу на відпочинки, вечірні посиденьки, та й загалом похід набув відпочинкового характеру. Маршрут має протяжність близько 40 км., і від початку до кінця проходиться у автономному режимі. В поході ми пройшли через чотири головні вершини Центральних Горган: Високу, Ігровець, Велику і Малу Сивулю. Найвища точка - Велика Сивуля, має висоту 1836м. А тепер по порядку!

 

День 1

Маршрут починається в селі Стара Гута. В цьому населеному пункті починається як мінімум ще чотири маршрути, які йдуть в різні напрямки На перший день у нас по плану короткий перехід до полонини Середня. Цей відрізок проходиться за 4 години, і якщо стартувати в першій половині дня, то є достатньо часу на відпочинок. Відрізок першого дня добре підходить для розминки, оскільки більша частина йде без набору висоти, і тільки остання третина - це підйом до полонини. По прогнозу нас чекав дощовий похід, що з рештою і було. Але в перший день дощ пустився аже ввечорі, у дуже вдалий момент, за кілька хвилин після вечері. На той момент всі вже були ситі, намети розкладені, і дощ не завдав незручностей. Але тоді ми ще не знали що припиниться цей дощ аж на третій день походу!

Перший день на маршруті:

 

Табір на полонині Середня:

 

День 2:

З самого ранку йде дощ, і хвилями накочується туман. Але за дощової погоди в горах можна побачити найкрасивіші краєвиди: коли вода випаровується, туман безперервно клубиться, перетікаючи в хмари. Однак, щоб побачити справжню красу - потрібно підніматись на вершини. По плану у нас сьогодні дві вершини - "Висока" та "Ігровець". На ночівлю виходимо до перевалу Боревка. Ввечері рясний дощ зажене всіх в намети досить рано. Але дощ в походах заколистує стукотінням по наметах, і часу на сон у нас багато, то є нагода виспатись до схочу.

Табір в тумані:

 

Підйом до "Високої":

 

Вид з гори Висока:

 

На вершині:

 

Йдемо в напрямку гори "Ігровець. Видніється гостра вершина Сивулі:

 

Кам'яні розсипи і туман:

 

Підходимо до фінішної точки сьогоднішнього дня:

 

День 3:

Дощ йшов всю ніч, і вранці не збирається припинятись. Але вже всі звикли, і на дощ просто перестаємо звертати увагу. Сьогодні у нас найвищі точки на маршруті - гори Велика і Мала Сивулі.

 

Третій день на маршруті:

 

Руїни укріплень 1914 р. перед Великою Сивулею:

 

Останні кроки до вершини:

 

На вершині дощ припиняється, і навіть трохи встигаємо підсушитись піч час привалу:

 

На Малій Сивулі потрапляємо в дуже густру хмару:

 

Спускаємось з Сивулі, і потрапляємо в похмурий горганський ліс:

 

Ввечорі стається чудо! Припиняється 3-денний дощ, і полонину заливає вечірнім сонячним промінням. Після попередніх днів аж самим не віриться що в цьому поході можлива інша погода :)

Табір, третій вечір:

 

День 4

На четвертий день планується короткий перехід. Весь час переходу, разом з привалами і обілом займає до чотирьох годин. Погода сьогодні сонячна, хоч час від часу чути грім. Вже в другій половині дня ставимо табір на березі невеличкого озера, і встигаємо тричі скупатись у водоспаді Салатрук. Цей день відпочинковий, і дуже контрастує з попреедніми днями.

Четвертий день на маршруті:

 

Біля урвища "Пекло":

 

На полонині Боярин:

 

останній відрізок сьогоднішньої дороги:

 

Табір на останню ніч:

 

Озеро і водоспад:

 

День 5

Влаштовуємо на останок групове купання у водоспаді, і йдемо останні 6 км. до села Бистриця. Там похід закінчується.