Карійська стежка, осінь 2018

Минулого разу на Карійській стежці ми були на весні. Після першого ж походу стало зрозуміло, що сюди ми ще не раз повернемось. На осінь була зібрана нова група,

переплановано маршрут, і ми знову вирушили на пошуки пригод! Маршрут вже описано в звіті з весняного розвідувального походу, тому цього разу формат звіту - фотки з короткими коментарями, щоб не втомлювати Вас довгими розповідями :)

Наступний осінній похід Карійською стежкою планується на кінець квітня 2021 року. Бронюйте місця завчасно :)

 

 

День 1

В преший день добираємось до Старої Датчі, і відпочиваємо після перельтів і переїздів. Сьогодні тільки один перехід, щоб вийти за межі містечка, і знайти місце ночівлі. Перехід займає трохи більше години, і стільки ж займають пошуки місця для табору. Проблема з пошуком місця полягають в тому, що тут відсутня водя, а всі рівні дялки зайняті оливковими, інжирними, і мигдалевими садами. В кількох кілометрах від містечка є кемпінг, позначений на електронних картах, але виявляється що він зачинений. Тому знаходимо сховану між садами галявину, з великим дубом, і там ставимо табір.

Вулиця в Старій Датчі:

 

Місце ночівлі під великим дубом:

 

День 2

Сьогодні залишилось пройти близько 12 км., до пляжу, де планується друга ночівля. Запасаємось водою на весь день, і рушаємо! У весняному поході вже було ясно, що з водою на маршруті проблеми, але в осінньму з водою ще гірше: всі джерела, струмки і колодязі були пересохшими! Протягом всіх 70-ти кілометрів маршруту вода була тільки в селах. Тому кожного разу від стоянки до стоянки тут потрібно нести денний запас води. Єдиний раз вдалось знайти застояну воду в колодязі, але її довелось пропустити через фільтр, додати таблеток для очищення. А потім ту воду ще й прокип'ятили для надійності. Така вода вживалась один раз, і тільки від безвиході. Треба зауважити, що туристичні фільтри "Katadyn" в поєднанні з таблетками для знезараження рятують воду, яка здається зовсім поганою!

 

По переду гори, а за горами море:

 

В другій половині дня вже виходимо до моря:

 

Видніється наш пляж:

 

День 3

 

Третій день описати можна дуже коротко: відсипаємось, весь день купаємось в мор, і рибалимо! Цього разу в програму походу включено три пляжних дні, і один з таких днів - це як раз третій день походу. Пляжні дні - це повний відпочинок, без жодних переходів.

 

Табір ставимо на цьому райському пляжі:

 

День 4

В цей день у нас один з найпротяжніших переходів. Але не дивлячись на спеку, все проходиться без проблем, приблизно за 6 годин. Сьогоднішній відрізок стежки один з найкрасивіших! Море весь час в полі зору, і скелясті береги чергуються з маленькими бухтами. Стежка виходи до самого моря разів 6-7 протягом дня. Це дає можливітсь влаштувати швидкі купання, що допомагає врятуватись від перегріву. Ночуємо знову на пляжі.

 

Краєвиди четвертого дня:

 

День 5:

Сьогодні у нас короткий перехід. Вже після обіду ми виходимо до пляжу поблизу селища Палмютбюку, на якому залишаємось ще й на шостий день.

Краєвиди п'ятого дня:

 

Біля місця стоянки:

 

Наш табір на пляжі:

 

День 6

На шостий день у нас по програмі відпочинок на пляжі. Весь день купаємось, рибалимо, і ходимо в ресторанчики в сусіднє село.

Ранок:

 

День 7

Сьогодні робимо перехід до наступного пляжу. Заходимо в сеще Белен, яке знаходиться трохи остронь від маршруту, і там робимо закупку продуктів, і запасаємось водою.

Краєвиди сьомого дня:

 

Ближче до вечора стежка знову виводить нас до моря:

 

Розповідаючи про Карійську стежку, не можна не знадати про колючки. Їх тут дуже багато, вони різних форм і розмірів, і є майже на всіх рослинах. Гори вкриті маленькими кущиками, які на фото і здалеку можуть здатись кущами м'якої трави. Насправді це не так!

 

День 8

На восьмий день у нас найтриваліший перехід. Сьогоді проходимо близько 15 км., і ще й встигаємо прогулятись по руїнах античного Кнідоса. Особливість Карійської стежки в тому, що маршрут дуже відрізняється з дня в день: тут є скелі, бухти, нетуристичні села, кам'янисті ділянки, ліси, античні руїни, і комфортні рестроранчики. Щодня виходиш неначе на новий маршрут! Сьогодні в першій половині дня йдемо по кам'янистих розсипах на узбережжі. Далі - рибний ресторан, руїни Кнідоса, гірська долина, і знову море!

Стежка вранці:

 

Знову починають зустрічатись маленькі бухти:

 

В ресторанчику біля Кнідоса випадає можливість скуштувати риби різних видів, по дуже приємній ціні. Дорадо, Сібас, Риба-Скорпіон, і ще якісь рибки, назви яких не запам'ятались. Ця смакота тут значно дешевша ніж в Україні, а тому варто відірватись по повній!

Рибний ресторан в Кнідосі:

 

На фоні маяка в Кнідосі:

 

Долина за Кнідосом:

 

Табір на наступні два дні:

 

День 9:

Дев'ятий день у нас знову пляжний. Сьогодні останній день, коли можна покупатись, і відпочити після активної частини походу. Використовуємо цю можливість по-повній! Місця на північному узбережжі Датчі дуже гарні, але з водою тут ще гірше, ніж на південному узбережжі. Там траплялись села, в яких поновлювався запас води. Тут єдине джерело води - поганенький колодязь в кілометрі від табору. Для очистки води тут і довелось застосувати весь описаний вище арсенал засобів. Пошуки кольдязя стали окремою пригодою, яка зайняла цілий вечір. Щоб дістати воду використали 10м. мотузки, і і ще й опускати її на витягнуту руку. Якби глибина була більша хоча б на метр - по воду довелося б йти в село за 8 км. Взагалі, про джерела води треба сказати ще раз окремо: на картах є позначені джерела, але всі вони пересохлі, і всі колонки не робочі. Лиш на сьогоднішній ділянці між Кнідосом і пляжем прмо на маршруті є колонка, і ще одна біля пляжу, які позначені як діючі. Але обидві пересохли і поламались дуже давно. Тому йдучи по Карійці треба запасатись водою, фільтрами, і таблетками для знезараження. І звісно планувати маршрут так, щоб завжди мати можливість поповнити запас води в надійних джерелах.

 

Якщо постаратись, можна розгледіти наші намети:

 

День 10:

Сьогодні ранній підйом, і останній піший перехід до села. Останні 8 км. пробігаються за півтори години, і ми встигаємо на ранкову маршрутку. А далі довга дорога додому, та це вже зовсім інша історія! Північне узбережжя не входило в програму цьогорічного маршруту, але судячи з описів і карт воно теж дуже цікаве в плані трекінгу.

Вид з парома на північне узбережжя півострова Датча: